PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych Rzeszów 2019


W Rzeszowie zakończyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. W zawodach udział wzięło 14 zawodników klubu szachowego KTS Kalisz: Filip Ochędzan C8, Aleks Grubski C8, Gabriela Zawadzka D10, Julia Skurniak D12, Zuzanna Jędrzejewska D12, Wiktor Goździewicz C12, Filip Duszczak C12, Tymon Ochędzan C14, Ewa Barwińska D14, Paweł Jędraszek C14, Szymon Skurniak C16, Oskar Dixa C16, Michał Grzegorski C16, Weronika Wawrzyniak D16.

Kaliscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając kilkadziesiąt punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Najwyższe miejsca zajęli w szachach szybkich: Tymon Ochędzan (6 miejsce), Ewa Barwińska i Szymon Skurniak (oboje 9 miejsce), Filip Ochędzan (10 miejsce). W blitzu najlepiej poszło naszym najmłodszym reprezentantom: Aleks Grubski (11 miejsce) oraz Filip Ochędzan i Gabriela Zawadzka (oboje 14 miejsce).

Wyjazd zawodników dofinansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2019 rok.

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 1, 2019, 12:00

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy