PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Przedszkolaków i Młodzików

W dniach 13-14 października w Kaliszu odbędą się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików. W turnieju mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki z roczników 2003 i 2004 reprezentujący kluby z województwa Wielkopolski lub Zachodnio-Pomorskiego. Frekwencja jest nawet wysoka. Zgłosiło się 40 zawodników. W tym tylko 4 zawodników z Zachodnio-Pomorskiego.

Z kolei 21 października w Poznaniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski Przedszkolaków. Zgodnie z komunikatem organizacyjnym w mistrzostwach mogą grać zawodnicy z roczników 2005 i młodsi. Turniej ma charakter zamknięty – tylko dla Wielkopolan.

Pomysł z organizacją tego turnieju w drugiej połowie roku kalendarzowego jest moim zdaniem kompletnie nietrafiony. Przedszkolacy z 2005 rocznika są już uczniami szkół podstawowych. Liczy się rocznik i uczniowie szkół też mogą w tym turnieju grać. W obecnej sytuacji nie będzie już tak samo. Dzieci w poprzednich latach mocno się tym turniejem emocjonowały, przynosząc później puchary, medale i dyplomy do swoich przedszkoli. Dyrekcje przedszkoli oraz opiekunki miały powody do dumy.

Organizatorem Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików i Mistrzostw Wielkopolski Przedszkolaków jest Wielkopolski Związek Szachowy.

Maciej Sroczyński
Październik 9, 2012, 22:15

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy