PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa SP 14, SP 17, SP 22 Kalisz oraz Nazaretu

Szkoła szachowa SzachMistrz wraz z dyrekcjami szkół organizować będzie indywidualne Mistrzostwa Szkół nr 14, 17, 22 i Nazaretu. Udział mogą wziąć uczniowie tylko wyżej wymienionych placówek. Nagrody to puchary, dyplomy oraz awanse do reprezentacji szkoły. Najlepsze szkolne drużyny spotkają w kolejnym etapie w dniu 15 grudnia na Finale Szkolnych Drużynowych Mistrzostw Kalisza. Zapraszamy do udziału!

  • SP 14 – 26 listopada godzina 15.00 (sala ?)
  • SP 17 – 29 listopada godzina 17.00 (sala 109)
  • SP 22 – 3 grudnia godzina 15.00 (sala 6)
  • SP, GIM, Liceum Nazaret – 26 listopada godzina 15.00 (w „dużej” szkole, sala ?)

Zgłoszenia drogą mailową – maciej@szachmistrz.pl lub na odpowiedniej liście w szkole.

W pozostałych kaliskich szkołach nie planujemy organizacji indywidualnych mistrzostw. Proszę dopytywać wychowawców lub nauczycieli wychowania fizycznego o możliwość stworzenia szachowej drużyny (3 chłopców i dziewczynka), która mogłaby wystąpić w dniu 15 grudnia w finale szkolnym. Z rozmów z rodzicami wiem, że sporo szachistów gra w SP 2, SP 7, SP 9, SP 16, SP 18. Pisałem również we wcześniejszym newsie o zmianie systemu tegorocznych finałów. Grać będziemy tylko drużynowo, a nie indywidualnie jak do tej pory.

Podaje archiwalne wyniki Szkolnych Mistrzostw Kalisza z 2011 roku:

Maciej Sroczyński
Listopad 9, 2012, 21:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy