PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Świata Carlsen – Karjakin – dogrywka!

Carlsen Karjakin 2016

12 partii w meczu o Mistrzostwo Świata w szachach pomiędzy Magnusem Carlsenem, a Siergiejem Karkjakinem nie przyniosło rozstrzygnięcia. Po sensacyjnym zwycięstwie Karjakina w 8 rundzie, Carlsen szybko odrobił straty i wygrał 9 pojedynek. Wszyscy Ci, którzy liczyli na otwartą i agresywną grę mogą być zawiedzeni. W meczu dominowały spokojne, strategiczne szachy, z minimalną ilością ryzyka.

Dogrywka o skróconym czasie namysłu może być zupełnie inna. Zawodnicy rozpoczną dogrywkę od czterech partii 25 minutowych + 10 sekund za ruch. Jeżeli nadal mecz będzie nierozstrzygnięty , zagrają 5 podwójnych blitzów (raz kolorem białym, a raz czarnym). Gdyby i ta faza nie wyłoniła zwycięzcy o losie tytuł mistrza świata zadecyduje partia armagedon (jedna strona będzie miała więcej czasu, ale będzie musiała wygrać, drugiej stronie wystarcza remis).

Maciej Sroczyński
Listopad 29, 2016, 22:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy