PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Świata do lat 20 w szachach w Polsce


Piłkarski mundial w RPA w pełni, szachowy mundial dopiero się zaczyna i co ciekawe odbywa się w Polsce. Mistrzostwa Świata do lat 20 odbędą się w … Chotowej (Gmina Czarna (60 km od Rzeszowa), co u większości osób wywołało mieszane uczucia. Zawody tej rangi w tak małej miejscowości to duże ryzyko, aczkolwiek znając zaangażowanie wójta gminy Czarna – Pana Józefa Chudego, zawody będą stały na wysokim poziomie organizacyjnym. Powodzenia dla organizatorów i Polaków, która liczna grupa weźnie w tych zawodach udział!

„…w turnieju juniorów wystąpi przynajmniej 113 zawodników reprezentujących 53 federacje i wszystkie kontynenty Afrykę, Azję, Północną i Południową Ameryki, Australię i Europę. Zagra przynajmniej 15 GM, 31 IM i 15 MF oraz przynajmniej 78 zawodniczek, reprezentujących 41 federacji, także ze wszystkich kontynentów, a w tej liczbie 1 IM, 6 WGM, 10 WIM i 28 WFM. Łącznie zagrają przedstawiciele 55 federacji, członków FIDE.”

Strona Mistrzostw Świata do lat 20
Lista startowa grupa chłopców
Lista startowa grupa dziewczyny

Maciej Sroczyński
Czerwiec 17, 2010, 20:24

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy