PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Szkoły nr 14 oraz Nazaretu w Kaliszu


26 listopada (poniedziałek) o godzinie 15:00 odbędą się szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Mistrzostwa Szkoły podstawowej Nazaret oraz dodatkowo dla Gimnazjum i Liceum Nazaret.

 

  • Zgłoś się! Mistrzostwa SP 14 Kalisz (turniej rozgrywany będzie w siedzibie szkoły ul. Mickiewicza 11 26 listopada godz. 15.00) – maciej@szachmistrz.pl
  • Zgłoś się! Mistrzostwa SP Nazaret, Gimnazjum Licem (turniej rozgrywany będzie w siedzibie szkoły ul. Harcerska 1 – w „Dużej szkole” – 26 listopada godz. 15.00) – maciej@szachmistrz.pl

W Mistrzostwach Szkół mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 oraz SP Nazaret, którzy znają zasady gry w szachy. Turniej zostanie rozegrany w dwóch grupach oddzielnie dla chłopców i oddzielnie dla dziewczynek. System rozgrywek uzależniony od liczby startujących. Udział w turnieju jest bezpłatny. Należy być minimum 15 minut przed startem zawodów, aby potwierdzić swój udział. Na zawody można zapisać się na odpowiedniej liście w szkole lub mailowo na adres maciej@szachmistrz.pl.

Nagrody:

  • za miejsca I, II, III chłopców ze szkół podstawowych – puchary, dyplomy  i awans do I reprezentacji szkoły 
  • najlepsza dziewczynka ze szkół podstawowych otrzyma puchar, dyplom  i awans do I reprezentacji szkoły
  • chłopcy z miejsc IV-VI – dyplom i awans do II reprezentacji szkoły
  • dziewczynka z II miejsca – dyplom i awans do II reprezentacji szkoły

Reprezentacje szkół będą walczyć 15 grudnia o tytuł najlepszej szkoły w Kaliszu. Reprezentacja szkoły to 3 chłopców i jedna dziewczynka. Więcej można dowiedzieć się w poniższym newsie.

Terminy mistrzostw SP 17 Kalisz oraz Sp 22 Kalisz podam w najbliższym czasie.

Maciej Sroczyński
Listopad 6, 2012, 19:25

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy