Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Unii Europejskiej na półmetku!

Players awarded for best game in 3rd round

szymon_skurniakRozegrano już 5 rund Mistrzostw Unii Europejskiej, które rozgrywane są w Kouty nad Desnou (Czechy). Nasi szachiści rywalizowali do tej pory z przeciwnikami z: Polski, Francji, Słowacji, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii i Czech. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) w 5 partiach zgromadził 4 punkty, co daje mu aktualnie 3 miejsce w grupie do lat 10. Szymon Skurniak (KTS Kalisz) z 2 punktami zajmuje 20 miejsce. Szymonowi niewiele zabrakło do pokonania Mistrzyni Europy Nurgyul Salimova (WFM, 2143 ELO). W ostatniej fazie partii mając przewagę i ostatnie sekundy gry nie zauważył ładnego motywu taktycznego Bułgarki.

Kolejna runda dziś o 15.00. Partie można śledzić na żywo na stronie organizatora. Znajdziemy tam również galerie zdjęć. Na powyższej fotografii Tymon z nagrodą za najlepszą partie 3 rundy mistrzostw.

Maciej Sroczyński
Sierpień 24, 2015, 12:09

Jedna odpowiedź na „“Mistrzostwa Unii Europejskiej na półmetku!””

  1. M.Ochędzan pisze:

    Brawo Tymon, tak trzymaj !!!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy