Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów 2016 zakończone


Skorzęcin

W Skorzęcinie zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. W zawodach wzięła udział czteroosobowa reprezentacja KTS Kalisz: Zuzanna Jędrzejewska i Zuzanna Solarek (obie w D9), Maciej Kozłowski (C9) i Mieszko Krzeszewski (C11). Mistrzami Wielkopolski zostali:

  • D9 Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
  • C9 Jan Skrzypiński (Polonia Środa Wielkopolska)
  • D11 Roksana Nowak (MKS Wicher Zbąszyń)
  • C11 Piotr Franc (UMKS Na Pięterku Poznań)
  • D13 Agata Ullrich (UMKS Na Pięterku Poznań)
  • C13 Anna Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań)
  • D15 Alicja Majewska (RUKS Korona-Rawbud Rawicz)
  • C15 Hubert Niemier (KS Korona Zakrzewo)
  • C18 Marcin Pilzak (MMKS Wieniawa Leszno)

Serwisy ChessArbiter C9, D9C11, D11C13, D13C15, D15, C18

Maciej Sroczyński
Czerwiec 15, 2016, 13:26

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy