PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Mistrzowie Kalisza w szachach szybkich na 2018 rok!


Mistrzostwa Kalisza Juniorów i Młodzików 2018 w szachach szybkich zostały zakończone. Zawody zostały dofinansowane ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok. Podziękowania dla siostry Agnieszki, za możliwość gry w Szkole Podstawowej Sióstr Nazaretanek. Podziękowania również dla zarządu KTS Kalisz oraz rodziców zawodników za pomoc w organizacji zawodów. Zobacz wyniki …

Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach młodzików i juniorów. W turnieju zagrało 55 zawodników z: Rawicza, Milicza, Wielunia, Kościelca, Ostrowa Wielkopolskiego, Bełchatowa, Smolic oraz Kalisza. W turnieju można było podwyższyć swoje kategorie szachowe, co udało się 11 zawodnikom.

 

Mistrzami Kalisza Młodzików zostali:

1. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
2. Gabriela Zawadzka (KTS Kalisz)
3. Weronika Piotrowska (UKS Piątka Wieluń)

 

1. Kacper Ugorek (UKS Skoczek Milicz)
2. Igor Majcher (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Igor Steckiewicz (UKS Kościelec)

1. Michalina Matyjasek (UKS Piątka Wieluń)
2. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
3. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)

1. Michał Grzegorski (KTS Kalisz)
2. Krzysztof Markiewicz (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 9, 2018, 11:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy