PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Młodzicy KTS Kalisz ponownie najlepsi w Mistrzostwach Międzywojewódzkich!

kts_kalisz

Sukcesem szachistów KTS Kalisz zakończył się występ w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików, które w dniach 26-27 września rozegrane zostały w Łazach…

Zawody rozegrane były w dwóch grupach oddzielnie dla chłopców i dziewczynek. Prawo gry mieli zawodnicy z roczników 2005-2006-2007. W naszej strefie Mistrzostw Międzywojewódzkich rywalizowali szachiści z Wielkopolski i Zachodnio-Pomorskiego. Zdobyliśmy trzy medale: Ewa Barwińska (srebro), Zuzanna Jędrzejewska (brąz) oraz Filip Rosiński (srebro).

Grupa dziewczynek
1. Nikola Jacek (KSz Gryf Szczecin)
2. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
4. Nikola Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin)
5. Zuzanna Wolny (KSz Gryf Szczecin)
6. Zuzanna Roszkiewicz (UMKSz Na Pięterku Poznań)

11. Julia Skurniak (KTS Kalisz)
12. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)

kts2

Grupa chłopców
1. Filip Łuczak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin)
2. Filip Rosiński (KTS Kalisz)
3. Michał Kuczyński (UKS Refleks Gościno)
4. Paweł Kossowski (KSz Gryf Szczecin)
5. Maciej Szafrański (UKS Kościelec)
6. Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)

9. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)
11. Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz)
13. Bartosz Podębski (KTS Kalisz)
24. Maciej Kozłowski (KTS Kalisz)
27. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)
28. Tomasz Drobniewski (KTS Kalisz)
37. Miłosz Krzeszewski (KTS Kalisz)

Turniej był punktowany w ramach współzawodnictwa sportowej dzieci i młodzieży (I miejsce – 3 pkt, II-III miejsce – 2 pkt, IV-XII miejsce – 1 pkt). W klasyfikacji punktowej bezkonkurencyjni byli szachiści KTS Kalisz. Dla KTS Kalisz punktowali: Filip Rosiński, Krzysztof Jarczewski, Karol Wawrzyniak, Ewa Barwińska, Zuzanna Jędrzejewska, Julia Skurniak, Zuzanna Solarek. Powtórzyliśmy sukces z 2014 roku!

lazy2015


Klasyfikacja klubowa:

1. KTS Kalisz (11 pkt)
2. AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin (6 pkt)
3. KSz Gryf Szczecin (5 pkt)

kts1

kts3


Zakwaterowanie i wyżywienie oraz dojazd na zawody dofinansowane były ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2015 rok.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, za dzielną postawę! Słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy towarzyszyli naszym szachistom podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików. Niektórzy z naszych zawodników, zostają jeszcze w Łazach ponieważ już od poniedziałku zaczynają się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 27, 2015, 15:24

2 odpowiedzi na “Młodzicy KTS Kalisz ponownie najlepsi w Mistrzostwach Międzywojewódzkich!”

  1. Magdalena Kołodziejska-Skurniaki pisze:

    Gratulacje dzieciaki !

  2. MJK pisze:

    Gratulacje nie tylko dla dzieciaków ! :) Trenerzy i opiekunowie też zapewne mają swój udział !Jednym słowem GRATULACJE DLA WSZYSTKICH :):):):)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy