PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Monika Soćko wygrała dogrywkę i awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata!

A jednak! Monika Soćko pokonała w dogrywce 2-0 faworyzowaną 18 letnią Chinkę Hou Yifan i awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata Kobiet w szachach. Wspaniała informacja dla wszystkich sympatyków polskich szachów. W mediach zawrzało. Znalazłem bardzo ciekawą wypowiedź Polki na serwisie turnieje.chessbrains.pl Możną ją też przeczytać w „czytaj więcej”

Monika Soćko
„Tak dziś, jak i wczoraj czułam się świetnie. Gorzej było w środę, po przegranej w pierwszej partii. Przez chwilę myślałam tylko o spakowaniu torby i czekaniu na odlot.

Jednak po chwili przeszło mi negatywne podejście i postanowiłam nie poddawać się.

Moja strategia na dogrywkę była – do przodu, szybko i nie dać jej kontrgry – stąd zupełnie niepoprawna ofiara piona, a jakości ciekawa! Nie miałam nic do stracenia, co nie oznacza, że grałam nieodpowiedzialnie. Po prostu mogłam sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji i szachowej poezji.

Wiedziałam, że jak tylko Hou Yifan przechwyci inicjatywę to będzie ze mną krucho. To jest jednak wybitna zawodniczka i nie można grać „na jej warunkach„.

Czy wierzyłam w zwycięstwo w tym meczu? Chyba bardziej dzisiaj niż wczoraj! Wspierała mnie rodzinka, znajomi i z tego co widziałam na transmisji wielu kibiców w Polsce – bardzo to miłe!

Tym bardziej, że moje starty w tym roku raczej nie należały do udanych.

Moje pierwsze uczucie po poddaniu przez przeciwniczkę drugiej partii dogrywki? Jak Hou się poddała to się zdziwiłam, a ona pokazała mi na zegar – przekroczyła czas.

Uścisk Jej dłoni po ostatniej rundzie …-bezcenne :-) .

Podsumowując mogę powiedzieć, że dla takich dni gra się w szachy całe życie. Niestety poza przyjemnością z samej gry należy jednak dużo więcej czasu poświęcić na trening i to nie tylko szachowy. Warto też uprawiać jakiś inny sport – rower, bieganie to moje ulubione. Niestety szachy to głównie praca, praca, praca!!!

Chciałabym być juniorką:-)-wtedy to bym pokazała!!!

Dopiero do mnie dochodzi stres i zmęczenie. To jednak były wyczerpujące dni, a jutro przecież kolejna Mistrzyni Świata – Bułgarka Antoaneta Stefanowa”


Ogromne gratulacje dla Moniki Soćko!

Maciej Sroczyński
Listopad 16, 2012, 21:10

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy