PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MP 10 – ruszyła pierwsza runda!

Wystartowali! W pierwszej rundzie Mistrzostw Polski do lat 10 reprezentanci KTS-W Kalisz zostali dobrani w parach do wyżej sklasyfikowanych szachistów. Dorian Grala trafił na Mistrza Polski Młodzików do lat 8 z 2012 roku – Jakuba Sudera (MLKSz Myślenice). Szymon Skurniak gra białym kolorem z Markiem Pniaczkiem (MKS Babia Góra Lipnica Wielka). Aleksandra Kubasik spotkała się przy szachownicy z Martą Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno), zawodniczkę dobrze znaną z turniejów z Wielkopolski.

Wchodząc z powyższy link, można śledzić „na żywo” partię z 12 pierwszych szachownic chłopięcych i dziewczęcych. Wszyscy nasi zawodnicy załapali się w 1 rundzie na czołowe stoły i można podglądać ich poczynania na bieżąco.

Maciej Sroczyński
Marzec 4, 2013, 10:18

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy