PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MP Leśników 2012, aż 5 liderów!


Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnia, niedzielna runda XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Leśników 2012 w szachach. Na prowadzeniu jest, aż 5 zawodników – Nandor Papp (Węgry), Tomasz Krystofiak (UP Poznań), Maciej Adamczewski (OKL Gołuchów, KTS-W Kalisz), Dariusz Rymaszewski (Lwówek Śląski oraz Jędrzej Adamczewski (OKL Gołuchów, KTS-W Kalisz) – wszyscy z wynikiem 6/8.

 • Strona Mistrzostw Polski Leśników 2012
 • Wyniki końcowe – po 2 dniu zawodów

  Na pierwszym stole zagrają Papp – Rymaszewski. Na drugim Janusz Santura – Krystofiak. Nasi reprezentanci Maciek i Jędrek spotkają się odpowiednio z Zbigniewem Kobusem i Robertem Mułą.

  Wszystko się może zdarzyć, a jednym z elementów decydującym o końcowym sukcesie zapewne będzie dodatkowa punktacja Bucholtza.

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 3, 2012, 20:22

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy