PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MTM Cup 2014 – grało 186 zawodników! Rodzina Nawrockich z Gniezna ponownie najlepsza!

Tagi:

Dnia 16 listopada rozegrany został MTM Cup – IV Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych o Puchar Prezesa MTM Industries. Na starcie stanęło 93 pary szachistów, zagrało w sumie 186 zawodników. Nie wiele brakło do rekordu frekwencji, w 2012 roku wystartowały 96 pary. Początkowo obawialiśmy się o frekwencje na zawodach, bowiem tego samego dnia odbywały się wybory samorządowe. Turniej MTM Cup przez cztery lata zyskał sobie jednak wielką sympatię miłośników gry w szachy, wiele par grało we wszystkich edycjach zawodów. Do Kalisza „na rodzinne” przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, to szachowa wizytówka kaliskich turniejów.

W 2014 roku ponownie głównymi aktorami MTM Cup były rodziny Nawrockich z Gniezna (zwycięzcy z 2013 roku) oraz Włodarczyków z Kalisza (zwycięzcy w 2011 i 2012 roku). Po raz kolejny te dwie pary spotkały się w ostatniej rundzie zawodów. Wynik dwumeczu decydował o wygraniu całego turnieju. Z presją o wiele lepiej poradzili sobie Paweł i Karol Nawroccy z Gniezna i to oni wyjechali z Kalisza z Laptopem Lenovo nagrodą główną turnieju. Oskar i Marcin Włodarczykowie z Kalisza zajęli ostatecznie III miejsce. Drugie miejsce wywalczyli Marek Wawrzyn i Tomasz Kaczmarek z Sochaczewa.

WYNIKI KOŃCOWE
1 Nawrocki Paweł, Nawrocki Karol (Gniezno)
2 Wawrzyn Marek, Kaczmarek Tomasz (Sochaczew)
3 Włodarczyk Oskar, Włodarczyk Marcin (Kalisz)
4 Kowalczyk Rafał, Kowalczyk Agnieszka (Starzenice)
5 Majas Piotr, Majas Michał (Niemiecka Wieś)
6 Ochędzan Robert, Ochędzan Tymon (Kalisz)
7 Nawrocki Marek, Nawrocka Edyta (Gniezno)
8 Pabiszczak Nikodem, Pabiszczak Stanisław (Ostrów Wlkp.)
9 Napierała Jakub, Napierała Sławomir (Inowrocław)
10 Kukorowski Jan, Kukorowski Wojciech (Gniezno)

W zawodach grano w  dwuosobowych drużynach, które tworzyli członkowie rodzin. Mieliśmy na zawodach całe pokolenia zawodników. Grali rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, małżeństwa, rodzeństwa. Wszystkich łączyło jedno, miłość do królewskiej gry. Turniej MTM Cup to największe szachowe wydarzenie w naszym regionie.

Sponsorem głównym zawodów była firma MTM z Kalisza, producent zapachów AromaCar. Dzięki włodarzom miasta Kalisza po raz drugi mogliśmy zagrać w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena w Kaliszu. Mieliśmy komfortowe warunki do gry, pomimo startu blisko 200 zawodników. Mamy nadzieję, że w tym samym miejscu spotkamy się podczas piątego jubileuszowego turnieju, już teraz sponsor zawodów zapowiedział, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna!

Zawody zorganizował klub szachowy KTS Kalisz, Szkoła szachowa SzachMistrz. Zawody sędziowali: Maciej Sroczyński (sędzia główny), Malwina Olenderek i Krzysztof Derecki (sędziowie rundowi). Dziękujemy wszystkim rodzicom zawodników KTS Kalisz  i sympatykom szachów za pomoc przy organizacji sali.

Specjalne podziękowania dla Szymona Pieczewskiego  OTSz Ostrów Wielkopolski oraz Emila Wiśniewskiego i Jacka Kukorowskiego LKS Chrobry Gniezno za pomoc przy organizacji sprzętu szachowego.

 

Maciej Sroczyński
Listopad 16, 2014, 18:57

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy