PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MTM Cup 2016- nowy rekord frekwencji, zagrało 280 zawodników! Triumfuje para Marian Sadzikowski-Amelia Pyzio z Chrzanowa

IMG_7658

Rekordowa liczba 280 zawodników wzięła udział w szóstej edycji MTM Cup – Turnieju Szachów Rodzinnych o puchar Prezesa MTM Industries. Tym samym turniej MTM był największym turniejem szachowym w historii Kalisza oraz najbardziej licznym wydarzeniem szachowym w 2016 roku w Wielkopolsce. Turniej miał na celu popularyzacje gry w szachy, integracja środowisk szachowych oraz zachęcenie do udziału w zawodów osób, które rzadko stają w szranki turniejowe. W zawodach zagrały rodzinne duety w różnych układach: rodzeństwa, małżeństwa, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami.

Na podium stanęły pary Nawrocki Paweł-Nawrocki Karol (Gniezno) oraz Oskar Włodarczyk-Marcin Wlodarczyk (Kalisz). Tegoroczny zwycięzcami w turnieju była para debiutująca w zawodach MTM …

mtm

aroma

IMG_7502

Na starcie stanęło 140 par dwuosobowych, w poprzedniej edycji zagrało 121 drużyn. Każdy z duetów grał osiem meczów, tempem 15 minut do namysłu na zawodnika. O wyniku końcowym decydowały punkty meczowe, warto było więc wygrywać swoje mecze 2-0 lub 1,5-0,5. Na sali turniejowej mieliśmy pary, które wzięły udział we wszystkich edycjach. Dla niektórych z zawodników był to pierwszy turniej w życiu. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 4-letni Miłosz Jędraszek z Kalisza, najstarszym graczem 81-letni Henryk Góral, który swego czasu święcił sukcesu trenerskie z uczniami sekcji szachowej SP 16 Kalisz.

IMG_7632

Zwyciężył duet Marian Sadzikowski-Amelia Pyzio (Chrzanów). Od początku trzymali się w czubie tabeli, a za sprawą bardzo skutecznej gry Amelii (8/8!) nie przegrali żadnego meczu. Marian Sadzikowski z Małopolski to również organizator bardzo dobrych turniejów o randze Mistrzostw Polski. Powiedział kilka słów o naszym turnieju …

1. Sadzikowski Marian, Pyzio Amelia (Chrzanów)
2. Nawrocki Paweł, Nawrocki Karol (Gniezno)
3. Włodarczyk Oskar, Włodarczyk Marcin (Kalisz)
4. Ochędzan Tymon, Ochędzan Robert (Kalisz)
5. Ziółkowski Piotr, Ziółkowski Andrzej (Ostrów Wlkp.)
6. Rosik Jakub, Rosik Tomasz (Ostrów Wlkp.)
7. Kowalczyk Mariusz, Kowalczyk Agnieszka (Widoradz)
8. Zakrzewski Marek, Zakrzewski Bartosz (Trzcianka)
9. Bakalarczyk Jakub, Bakalarczyk Zuzanna (Wieluń)
10. Kwapisiewicz Kazimierz, Kwapisiewicz Karol (Bełchatów)

IMG_7430

1 miejsce Sadzikowski Marian – Pyzio Amelia

IMG_7427

2 miejsce Nawrocki Paweł – Nawrocki Karol

IMG_7446

3 miejsce Włodarczyk Oskar –  Włodarczyk Marcin

tort2

W przerwie turnieju na uczestników czekał tort gigant ufundowany przez sponsora firmę MTM. Zawodnikom między przerwami czas umilała muzyka oraz możliwość gry na szachach ogrodowych. W duże szachy szczególnie chętnie grali najmłodsi uczestnicy turnieju rodzinnego.

IMG_7598

IMG_7462 IMG_7463 IMG_7490 IMG_7516 IMG_7561

Ceremonia zakończenia zawodów bogata była w nagrody i wyróżnienia. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, a każda drużyna dyplom uczestnictwa. Dla wszystkich par firma MTM przygotowała upominki w postaci swoich produktów zapachowych Aroma Car. Puchary oraz nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom wręczał sponsor zawodów Maciej Skurniak.

IMG_7638 IMG_7667 IMG_7730 IMG_7755 IMG_7786 IMG_7878 IMG_7925

Cieszymy się, że po raz kolejny Kalisz był szachową stolicą szachów rodzinnych w Polsce. Niezwykle budujące są pozytywne opinie o naszych zawodach. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy się w Kaliszu! :)

Turniej zorganizowany został po raz trzeci w komfortowych warunkach Hali Arena Kalisz. Zawody MTM Cup dofinansowane były ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2016 rok.

herb_kalisz

Wyraz wdzięczności dla Gimnazjum nr 9 w Kaliszu oraz VII LO Kalisz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu za wsparcie logistyczne. Tradycyjnie mogliśmy liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych klubów OTSz Ostrów Wlkp. z prezesem Szymonem Pieczewskim oraz MG-UKS Pogoni Nowe Skalmierzyce z prezesem Marcinem Orzechowskim, którzy użyczyli nam sprzęt szachowy. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Podziękowania dla wszystkich zawodników oraz rodziców, którzy pomagali nam ustawiać salę przed i po zawodach.

g9

lic

logoherb_nowe_skalmierzyce

Zawody przeprowadził klub szachowy KTS Kalisz. Obsługa sędziowska turnieju: Malwina Sroczyńska, Jędrzej Adamczewski, Krzysztof Derecki (sędziowie rundowi) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny).

Maciej Sroczyński
Listopad 27, 2016, 23:49

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy