PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MTM Cup 2018 największy turniej w historii Kalisza! zagrało rekordowo 290 zawodników. Zwyciężyli Nawroccy z Gniezna

Tagi:

18 listopada w Hali Arena w Kaliszu rozegrano MTM Cup – VIII Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych. W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa liczba 290 zawodników (145 par!), był to największy turniej w historii szachów w Kaliszu. MTM Cup to również największy turniej szachów rodzinnych w Polsce i oraz najliczniejsze zawody szachowe rozegrane w Wielkopolsce w 2018 roku! Dziękujemy wszystkim za udział! Zapraszam to przeczytania relacji z turnieju …

mtmaroma

 

Idea turnieju to integracja środowisk szachowych, popularyzacja gry w szachy i aktywnego spędzenia czasu poprzez szachy. Za szachownicą zasiadły rożne układy rodzin: rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, małżeństwa, rodzeństwa. Najmłodsza uczestniczka miała 5 lat Maja Kubasik (Kalisz), a najstarsi 73 lata – Zenon Klaska ( Kalisz oraz Józef Pędzich (Stęszew). W Kaliszu zagrali zawodnicy z całej Polski m.in.: Białystok, Szczecin, Zamość, Wrocław, Poznań, Łódź oraz wiele zawodników z Wielkopolski i w szczególności z Kalisza. Była dobra zabawa wielopokoleniowa, którym przyświecała ideą międzynarodowej organizacji szachowej FIDE – „Gens una sumus – jesteśmy jedną szachową rodziną”.

Zawodnicy walczyli też o cenne trofea, zwycięzcy otrzymali laptopa. Wygrała para z Gniezna Paweł Nawrocki i Karol Nawrocki ( już po raz trzeci w historii turnieju!). Drugie miejsce wywalczyli Piotr i Michał Majasowie (Niemiecka Wieś). Na trzecim miejscu ubiegłoroczni mistrzowie Oskar Włodarczyk – Marcin Włodarczyk (Kalisz).

Nagrody rankingowe:

 • najlepsza drużyna 1000 – Skrzypczak Maksymilian, Skrzypczak Wojciech (Poznań)
 • najlepsza drużyna 1001-1200 – Kulis Tomasz, Kulis Karol (Opole)
 • najlepsza drużyna 1201-1350 – Szczepański Grzegorz, Szczepański Andrzej (Pleszew)
 • najlepsza drużyna 1351-1500 – Grzesiek Karol, Grzesiek Kamil (Ostrów Wlkp.)
 • najlepsza drużyna 1501-1600 – Hemmerling Jarosław, Robak Łukasz (Stęszew)

 

Dzięki sponsorowi każda para otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy oraz zestaw upominków. Na najlepszych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe. Trofea wręczali Maciej Skurniak (MTM Industries) oraz Szymon Pieczewski (wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego).

Podziękowanie dla:

 • Głównego sponsora Macieja Skurniaka MTM Industries – głównego sponsora, zapachy Aroma Car
 • Miasta Kalisza za udostępnienie Hali Arena i komfortowe warunki gry,
 • SP 24 Kalisz za pomoc w organizacji zawodów,
 • Zarządu KTS Kalisz oraz rodziców, którzy pomogli przy organizacji sali gry,
 • Cukiernia na Rogu Kalisz za szachowy tort gigant 20 kg!,
 • Karininy Zachara za piękne zdjęcia wykonane na turnieju,

Zaprzyjaźnionym klubom, za udostępnienie sprzętu szachowego

 • OTSz Ostrów Wlkp.    
 • MG-UKS Pogoń Nowe Skalmierzyce

Sędzią rundowym, za wytrwałą pracę na sali gry:

 • Marcin Orzechowski,
 • Krzysztof Derecki,
 • Jędrzej Adamczewski,

Sędzią głównym zawodów był Maciej Sroczyński.

logo_strona

herb_kalisz Print

 

logoherb_nowe_skalmierzyce

zs9a

 

Maciej Sroczyński
Listopad 19, 2018, 09:04

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy