PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MTM Cup już w jutro! Potwierdzenie uczestnictwa w Hali Arena do godz. 9.30!

Tagi:

info

Drodzy Szachiści,

do tegorocznego MTM Cup – VII Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Rodzinnych zgłosiło się prawie 300 grających zawodników! Cieszymy się, że po raz kolejny szachowe rodziny zawitają do Kalisza, a są takie które grały we wszystkich edycjach. Organizacja takich zawodów jest dla nas sporym wyzwaniem. Pragniemy przygotować dla Państwa zawody, w których udział będzie dla Państwa przyjemnością. Liczymy na współpracę z Państwa strony.
 • Lista startowa MTM Cup 2017
 • potwierdzenie uczestnictwa 3 grudnia do godziny 9.30, spóźnialscy będą dopuszczeni od drugiej rundy (proszę przyszykować odliczone wpisowe 35zł, zawodnicy KTS Kalisz & SzachMistrz 25 zł)
 • mamy jeszcze drużyny rezerwowe, które chciałby wziąć udział w turnieju, jeżeli jednak nie zagrasz w turnieju poinformuj o tym organizatora! (tel. 793-733-396, maciej@szachmistrz.pl)

Kliknij w dalszą cześć newsa i zobacz jakie zasady będą obowiązywać na turnieju

Ważne informacje:

 • Mapa dojazdu http://tnij.at/MTM
 • Adres sali gry Hala Arena, ul. Prymasa Wyszyńskiego 22-24, 62-800 Kalisz
 • Opłata startowego i potwierdzenie zgłoszenia w dniu zawodów 3 grudnia do godziny 9.30, w hali Arena Kalisz,
 • Wpisowe do zawodów wynosi 35zł od drużyny lub 25zł (KTS Kalisz i SzachMistrz), proszę przygotować odliczoną gotówkę.
 • Proszę przestrzegać tej godziny, spóźnialscy będą dopuszczeni do zawodów od drugiej rundy!
 • UWAGA! Drużyna, która zgłosiła się zawodów, a z jakiś powodów nie będzie mogła zagrać, ma obowiązek zgłosić ten fakt mailowo (maciej@szachmistrz.pl) lub telefonicznie (793-733-396). Mamy jeszcze drużyny, które czekają na dopuszczenie do zawodów!

Dodatkowe informacje:

 • Przewidujemy krótką około 30 minutową przerwę na słodki poczęstunek (TORT gigant!),
 • na miejscu będzie otwarte bistro,
 • w odległości 150m od sali gry znajduje się drugie bistro ADMAT z różnymi ciepłymi przekąskami, w odległości 400m znajduje się MiniPark Galeria z dyskontem Biedronka oraz obiadami domowymi „Pod Wrzosem”,
 • Opiekę za dziećmi sprawują na turnieju rodzice lub prawni opiekunowie, proszę przypilnować, aby Państwa dzieci nie biegały po sali gry oraz trybunach,
 • Ewentualne noclegi uczestnik zamawia we własnym zakresie, nocleg najbliżej sali gry Hotel Arena – http://www.arenahotel.pl/
  Noclegów można ewentualnie poszukać na https://www.booking.com lub https://www.nocowanie.pl/

Komunikaty, regulaminy, listy startowe

 • Lista startowa – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5100/list_of_teams.html Proszę sprawdzić czy wszystkie dane z listy startowej są poprawne i czy zgadza się kolejność szachownic,
 • Komunikat organizacyjny – http://www.szachmistrz.pl/komunikaty/2017mtmcup.pdf Harmonogram może być zmieniony przez sędziego i organizatora,
 • Regulamin – http://www.szachmistrz.pl/komunikaty/2017mtmregulamin.pdf Bardzo ważne, proszę koniecznie przeczytać przed startem w turnieju!
 • „10 zasad dobrego uczestnictwa w turnieju szachowym” http://www.szachmistrz.pl/Maciej_Sroczynski_10_Zasad_Dobrego_Uczestnictwa_w_Turnieju_Szachowym.pdf Polecam w szczególności tym, którzy będą po raz pierwszy na szachowych zawodach
 • =>  Tak graliśmy w 2016 roku!

UWAGA! Zwracam szczególną uwagę, na to, aby para zawodników siadała przy odpowiednich stolikach (będzie to wywieszone w kojarzeniach) oraz w odpowiedniej kolejności szachownic (zawodnik zgłoszony na 1 szachownicy nie może zagrać na drugiej!)
Zamiana kolejności szachownic będzie karana wynikiem 0:2. Uogólniając, bliżej wejścia na salę gry powinien siedzieć zawodnik zgłoszony na pierwszej szachownicy. Widzimy to na poniższej ilustracji.

wejscie MTM

Do zobaczenia w Kaliszu! :)


Pozdrawiam

Maciej Sroczyński
Klub szachowy KTS Kalisz
Szkoła szachowa SzachMistrz
www.facebook.com/szachmistrz/
www.szachmistrz.pl
tel. 793-733-396


17 matów, które musi znać każdy szachista

Maciej Sroczyński
Grudzień 2, 2017, 09:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy