PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MTM Cup – lista startowa została zamknięta. Zgłosiło się 276 zawodników!

Tagi:

Untitled 2

Szanowni Państwo

do tegorocznego MTM Cup – V Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Rodzinnych zgłosiła się rekordowa liczba 138 drużyn, co daje 276 grających zawodników. Cieszymy się, że po raz kolejny szachowe rodziny zawitają do Kalisza, a są takie które grały we wszystkich edycjach!
Organizacja takich zawodów jest dla nas sporym wyzwaniem. Pragniemy przygotować dla Państwa zawody, w których udział będzie dla Państwa przyjemnością. Liczymy na współpracę z Państwa strony

Ważne informacje:

  • UWAGA! Drużyna, która zgłosiła się zawodów, a z jakiś powodów nie będzie mogła zagrać, ma obowiązek zgłosić ten fakt mailowo (maciej@szachmistrz.pl) lub telefonicznie (793-733-396)
  • Opłata startowego w dniu zawodów 29 listopada do godziny 9.30, w hali Arena Kalisz,
  • Proszę przestrzegać tej godziny, spóźnialscy będą dopuszczeni do zawodów od drugiej rundy!
  • Przewidujemy krótką około 30 minutową przerwę na słodki poczęstunek, na miejscu będzie otwarty też bufet,
  • w odległości 150m od sali gry znajduje się ADMAT z różnymi ciepłymi przekąskami, w odległości 400m znajduje się MiniPark Galeria z dyskontem Biedronka oraz obiadami domowymi „Pod Wrzosem”,
  • Opiekę za dziećmi sprawują na turnieju rodzice lub prawni opiekunowie, proszę aby dzieci nie biegały po sali gry oraz trybunach,

Komunikaty, regulaminy, listy startowe

UWAGA! Zwracam szczególną uwagę, na to, aby para zawodników siadała przy odpowiednich stolikach (będzie to wywieszone w kojarzeniach) oraz w odpowiedniej kolejności szachownic (zawodnik zgłoszony na 1 szachownicy nie może zagrać na drugiej!)
Zamiana kolejności szachownic będzie karana wynikiem 0:2. Uogólniając, bliżej wejścia na salę gry powinien siedzieć zawodnik zgłoszony na pierwszej szachownicy. Widzimy to na powyższej ilustracji.

 

Maciej Sroczyński
Listopad 24, 2015, 07:50

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy