PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

MTM Cup zagrało 272 zawodników! Wygrali Włodarczykowie z Kalisza

Tagi:

IMG_3236

3 grudnia w Hali Arena w Kaliszu rozegrano MTM Cup – VII Ogólnopolski Turniej Szachów Rodzinnych. W tegorocznej edycji udział wzięło 272 zawodników (136 par!). MTM Cup to największy turniej szachów rodzinnych w Polsce! Zapraszam to przeczytania relacji z turnieju …

mtmaroma

IMG_3163

IMG_3164

IMG_3165

Ideą turnieju jest integracja środowisk szachowych, popularyzacja gry w szachy i aktywnego spędzenia czasu poprzez szachy. Za szachownicą zasiadły rożne układy rodzin: rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, małżeństwa, rodzeństwa.  Najmłodsi uczestnicy mieli 5 lat Miłosz Jędraszek (Kalisz), Jakub Pabiszczak (Ostrów Wlkp.), Mazgaj Oliver (Chrzanów), a najstarszy 82 lata – Józef Noworolnik z Kalisza. W Kaliszu zagrali zawodnicy z całej Polski m.in.: Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Toruń. Była dobra zabawa wielopokoleniowa, którym przyświecała ideą międzynarodowej organizacji szachowej FIDE – „Gens una sumus – jesteśmy jedną szachową rodziną”.

Zawodnicy walczyli też o cenne trofea, zwycięska para otrzymała telewizor. Zwyciężyła para z Kalisza Oskar Włodarczyk – Marcin Włodarczyk. Drugie miejsce Michał Szydełko – Kazimierz Szydełko (Radków), trzecie miejsce Piotr Bieluszewski – Jarosław Bieluszewski (Nowe / Solec Kujawski).

Dzięki sponsorowi każda para otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy oraz zestaw upominków. Na najlepszych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim za udział!

tort550

Podziękowanie dla:

 • Głównego sponsora Macieja Skurniaka MTM Inudstries – głównego sponsora, zapachy Aroma Car
 • Miasta Kalisza za udostępnienie Hali Arena.
 • SP 24 Kalisz za udostępnienie stołów.
 • Zarządu KTS Kalisz oraz rodziców, którzy pomogli przy organizacji sali gry.
 • Polskiego Związku Szachowego, za przekazanie czasopism MAT na zawody.
 • Cukiernia na Rogu Kalisz za szachowy tort gigant 20 kg!

Zaprzyjaźnionym klubom, za udostępnienie sprzętu szachowego

 • OTSz Ostrów Wlkp.
 • GKS Gorzyce Wielkie,
 • UKS Smecz Konin,

Sędzią rundowym, za wytrwałą pracę na sali gry:

 • Malwina Sroczyńska,
 • Krzysztof Derecki,
 • Jędrzej Adamczewski,

Sędzią głównym zawodów był Maciej Sroczyński.

logo_strona

herb_kalisz Print

 

logoherb_nowe_skalmierzyce

uks_smecz

zs9a

IMG_3185

IMG_3195

IMG_3205

IMG_3207

IMG_3243

IMG_3246

IMG_3256

IMG_3281

Józef Noworolnik – najstarszy uczestnik zawodów – 82 lata

IMG_3273

Miłosz Jędraszek – najmłodszy uczestnik zawodów – 5 lat

IMG_3290

IMG_3291

IMG_3297

Zwycięzcy zawodów Oskar Włodarczyk i Marcin Włodarczyk z Kalisza

IMG_3304

Od lewej Kazimierz Szydełko i Michał Szydełko (3 miejsce), Marcin Włodarczyk i Oskar Włodarczyk (1 miejsce),  Jarosław Bieluszewski i Piotr Bieluszewski (Nowe / Solec Kujawski)

IMG_3314

IMG_3319

IMG_3325

IMG_3335

IMG_3358

Maciej Sroczyński
Grudzień 3, 2017, 22:00

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy