PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Najbliższe turnieje szachowe


Najbliższe tygodnie obfitować będą w liczne turnieje szachowe. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich juniorów. Turnieje szachowe to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i skonfrontowania wiedzy szachowej. Będzie to gorący okres szczególnie dla przedszkolaków ponieważ szykują się w najbliższym czasie, aż cztery imprezy skierowane do tej grupy wiekowej: Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego (19 kwietnia), Puchar Marszałka w Kaliszu – grupa CD7 (21 kwietnia), Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w Szczyrku – chłopcy, dziewczynki (28-29 kwietnia) oraz w czerwcu planujemy zorganizować II Puchar Wielkopolski Przedszkolaków w szachach.

Starsi wiekowo juniorzy również mogą powalczyć w Pucharze Marszałka w Kaliszu (21 kwietnia) CD10, CD13, CD16. Bardzo ważne będą Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Strefy Południowej w Kaliszu (22 kwietnia), które są jednocześnie eliminacją do czerwcowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Żerkowie. Już wkrótce ma się ukazać komunikat półfinałów.

WAŻNE! Jednocześnie informujemy, że VII Puchar Szachmistrza, który miał być rozegrany 27 kwietnia zostanie przesunięty na 25 maja. Z uwagi na to, że sześcioro naszych reprezentantów wybiera się Mistrzostwa Polski Przedszkolaków. Aktualna lista turniejów i komunikatów znajduje się w prawej części strony www.szachmistrz.eu. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów na turnieje.

Maciej Sroczyński
Kwiecień 11, 2012, 14:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy