PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nasi grali w weekend również w Koninie i Wrocławiu

Miniony weekend obfitował w wiele turniejów szachowych rozgrywanych w całej Polsce. Między innymi poznaliśmy Mistrzów Polski w szachach błyskawicznych. Mistrzami zostali: w grupie kobiet – GM Monika Soćkow grupie mężczyzn GM Bartosz Soćko, drużynowo mężczyźni KSz Odrodzenie Kożuchów. Najwięcej naszych zawodników grało w Poznaniu w bardzo udanych dla nas Mistrzostwach Wielkopolski Przedszkolaków.

Niektórzy jednak obrali inne kierunki i pojechali na turnieje do Wrocławia i Konina. Co ciekawe wrocławski turniej odbył się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Pasaż Grunwaldzki. W Kaliszu jedna galeria powstaje na drugiej :), może też kiedyś zorganizujemy taki turniej. Szymon Klaska (KTS-W Kalisz) zajął drugie miejsce w II Turnieju Szachowym dla dzieci o Puchar Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Zwyciężył Wiktor Smyka z KSz Polonia Wrocław. Powyżej zamieściłem również nagranie z tego turnieju.

Z kolei rodzeństwo Dorian i Nelly Grala zagrali w Koninie. Dorian zajął 9 miejsce w grupie A – 1600 i wyższy, a Nelly była 34 w grupie B – 1400  niższy. Zwyciężyli Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin) oraz Adrian Wąsiołek (MDK Ozorków).

Maciej Sroczyński
Październik 22, 2012, 16:53

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy