PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nasi juniorzy prowadzą w lidze … seniorów


Rewelacyjnie spisuje się drużyna KTS-W Kalisz w IV lidze seniorów (gr.B). Na ostatnim zjeździe odnieśli dwa przekonujące zwycięstwa 5-0 z UKS II Smecz Konin oraz 4,5-0,5 z Gambitem Ślesin. Nasi juniorzy, grający w seniorskiej lidze wygrali wszystkie 4 mecze gromadząc 18 małych punktów. Nie przegrali jeszcze żadnej partii i tylko 4 partie zremisowali.

Jędrzej Adamczewski 3/4
Patryk Ziąbek 3,5/4
Maciej Adamczewski 3,5/4
Filip Janiszewski 4/4
Anna Sokołowska 4/4

Nasza druga drużyna KTS-W II Kalisz zremisowała 2,5-2,5 z Pogonią Nowe Skalmierzyce oraz wygrała z Gambitem Ślesin 3,5-1,5. Szczególnie dobry wynik zanotował Jacek Wegner wygrywając oba swoje pojedynki. Kolejny zjazd odbędzie się dopiero 24 marca w Nowych Skalmierzycach.

Maciej Sroczyński
Luty 4, 2013, 19:03

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy