PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Niesamowity szczęściarz w SP 14 Kalisz

  

10-letni Michał Grzegorski wygrał I Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców SP 14 Kalisz – Romana Szychowskiego. Do końca turnieju: czworo zawodników Michał Grzegorski, Aleksandra Kubasik, Kasper Wroczyński oraz Tymoteusz Wroczyński rywalizowało o 1 miejsce. Rozstrzygała dopiero czwarta dodatkowa punktacja pomocnicza. W kategorii dziewczynek zwyciężyła Aleksandra Kubasik. W zawodach udział wzięło 26 zawodników – uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu.

Organizatorzy – Rada Rodziców SP 14 Kalisz ufundowali 6 pucharów, a każdy uczestnik zawodów otrzymał medal i nagrodę rzeczową. Wszyscy w napięciu czekali jednak na losowanie głównej nagrody turnieju – nowoczesnego tabletu. Każdy uczestnik miał szansę wygrać. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był pierwszoklasista Dominik Sagalara i to właśnie on został poproszony do losowania. Zdziwienie wszystkich uczestników było ogromne, kiedy Dominik z zamkniętymi oczami wylosował sam siebie. Radości nie było końca.

Gratulacje dla Rady Rodziców i Artura Wroczyńskiego z SP 14 Kalisz za świetną inicjatywę i propagowanie szachów wśród uczniów Kalisza. Na rozpoczęciu obecna była Dyrektor SP 14 Kalisz – Dagmara Zimoch, na zakończeniu Wicedyrektor – Elżbieta Kowalska. Sędziowali: Adam Wojcieszak, Filip Kliber oraz Maciej Sroczyński. Sprzęt szachowy zapewniła Szkoła szachowa SzachMistrz.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 5, 2013, 21:51

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy