PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Normy na kategorie centralne oraz zyski rankingowe w Koninie

jedrzej_adamczewski

W trakcie długiego listopadowego weekendu rozegrano w Koninie I Memoriał Wiktora Korcznoja. W zawodach wystartowało liczna grupa zawodników KTS Kalisz …

Turniej podzielony był na dwie grupy: Elite (48 zawodników) oraz Masters (64 zawodników). Organizatorem zawodów był TS-R Hetman Konin.

W grupie Elite najwyższe miejsce z zawodników KTS Kalisz zajął Jędrzej Adamczewski, który jednocześnie wypełnił częściową normę na kandydata na mistrza. Drugą normę na I kategorię szachową uzyskała Aleksandra Kubasik. Ponadto większość zawodników zanotowała spore zyski rankingowe, najwyższe przyrosty uzyskali Aleksandra Kubasik oraz Karol Wawrzyniak. Gratulujemy!

czołówka turnieju Elite oraz wyniki kaliszan:
1. Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin)
2. Włodzimierz Schmidt (Akademia Szachowe Gliwice)
3. Miłosz Szpar (LKSz GCKiP Czarna)
4. Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin)
5. Kamil Szadkowski (UKS Smecz Konin)
6. Tygran Dzhuguryan (Szczecin)

8. Jędrzej Adamczewski (KTS Kalisz) +1.7
11. Maciej Adamczewski (KTS Kalisz) -0,12
24. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz) +1.04
37. Oskar Dixa (KTS Kalisz) +0,17

 

czołówka turnieju Masters oraz wyniki kaliszan:
1. Piotr Rutkowski (Łódź)
2. Grzegorz Wójcik (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
3. Leszek Skrzypek (KSz Wieża Śmigiel)
4. Iwo Karolczuk (MUKS Stoczek 45 Białystok)
5. Martyna Starosta (UKS Rodło Opole)
6. Jan Klimkowski (UKS Smecz Konin)

16. Ewa Barwińska (KTS Kalisz) +2,27
19. Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz) +2,73
24. Karol Wawrzyniak (KTS Kalisz) +2,70
30. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz) +2,15

Zdjęcie pochodzi ze strony facebook UKS Smecz Konin

Maciej Sroczyński
Listopad 14, 2016, 12:17

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy