PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Norweg Magnus Carlsen faworytem meczu o Mistrzostwo Świata

Na stronie psychologiaiszachy.blogspot.com Krzysztof Jopek zapytał szachistów, komu kibicują w meczu o Mistrzostwo Świata Viswanathan Anand (Indie) vs Magnus Carlsen (Norwegia). Większość ankietowanych wierzy w Carlsena. Wymieniane są tu jego atuty: niesamowity zmysł taktyczny, pełna polotu i energii gra w trudnych pozycjach, wszechstronność oraz … wiek. Po stronie Ananda jest z pewnością większe doświadczenie meczowe i lepsze przygotowanie debiutowe. Carlsen jest tak nieobliczalny, że i przygotować się na niego debiutowo jest wielkim wyzwaniem.

Czy Anand jest w stanie przeciwstawić się niesamowitej sile gry Magnusa? Będzie mu bardzo trudno. Mecze rządzą się jednak swoimi prawami, także Anand nie stoi na straconej pozycji. Obu arcymistrzów wspiera sztab sekundantów. W drużynie Ananda mamy polski akcent, bowiem ponownie pomagać mu będzie najlepszy polski szachista Radosław Wojtaszek.

Sam osobiście stawiam na Carlsena 60% do 40% na Ananda. Bukmacherzy również widzą Carlsena jako zwycięzcę. Za każde postawione 100zł na Carlsena otzrymamy tylko 130zł wygranej. Z kolei jeśli meczy wygrałby Anand wygrana będzie wynosiła już 320zł.

Powyżej publikuję reportaż Magnus Carlsen – Mozart szachów, w wersji angielskiej.

Maciej Sroczyński
Listopad 6, 2013, 11:54

Jedna odpowiedź do “Norweg Magnus Carlsen faworytem meczu o Mistrzostwo Świata”

  1. Maciej Janiszewski napisał(a):

    Mam tylko nadzieję że Anand tanio skóry nie sprzeda i będziemy świadkami długiego i zaciętego pojedynku.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy