PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowa lista rankingowa FIDE 1.5.2012


W majowej liście autorem największego skoku rankingowego był Maciej Adamczewski. Po Mistrzostwach Polski do lat 14 sporo zarobiła również Anna Sokołowska. Zaktualizowano również rankingi po Wielkopolskiej Lidze Juniorów, dzięki czemu Patryk Ziąbek przekroczył 1700. Kilka osób zrobiło również „częściówki”. Michałowi Koryckiemu, Michałowi Marciniakowi oraz Oskarowi Dixa brakuje tylko jednego turnieju z minimum trzema partiami (z zawodnikami z rankingiem ELO), aby wejść na Międzynarodową Listę rankingową FIDE.

Lista rankingowa FIDE klubu KTS-W Kalisz
1. Sroczyński Maciej 2276 (+17)
2. Adamczewski Jędrzej 1822 (-3)
3. Sobiech Krzysztof 1799 (-)
4. Majas Piotr 1778 (-)
5. Wegner Jacek 1731 (-)
6. Ziąbek Patryk 1717 (+20)
7. Adamczewski Maciej 1678 (+65)
8. Janiszewski Filip 1670 (-22)
10. Zakrocki Kacper1573 (-16)
11. Piotrowski Maciej 1532 (-)
12. Sokołowska Anna 1551 (+40)
13. Jarecka Monika 1437 (-)

Maciej Sroczyński
Maj 7, 2012, 21:51

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy