Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowa nazwa, nowy zarząd klubu szachowego w Kaliszu

Otrzymaliśmy odpowiednie potwierdzenie z Krajowego Rejestry Sądowego. Możemy więc oficjalnie poinformować, że nasz klub szachowy zmienił nazwę na Kaliskie Towarzystwo Szachowe (wcześniej Kaliskie Towarzystwo Szachowo-Warcabowe). Mamy też nowy zarząd klubu:

  • Maciej Sroczyński – prezes KTS Kalisz
  • Magdalena Kołodziejska-Skurniak – wiceprezes d.s finansowych KTS Kalisz
  • Marlena Wawrzyniak - skarbnik KTS Kalisz
  • Agnieszka Dixa – sekretarz KTS Kalisz

Bardzo dziękuję za zaufanie ze strony członków klubu szachowego w Kaliszu i wybranie mnie na funkcje Prezesa. Dziękuję również nowym członkom zarządu Pani Magdzie i Pani Marlenie za podjęcie nowego wyzwania i dołączenie do naszego zespołu. Funkcje w stowarzyszeniu KTS Kalisz są społeczne, każdy z nas poświęca swój prywatny czas na działalność w klubie. Cieszymy się, że razem możemy tworzyć sukcesy i szachową historię szachów w Kaliszu.

Obecnie jesteśmy na etapie pisania wniosku o dotacje z miasta na działalność klubu w 2014 roku. W tym miejscu dziękuję Jolancie Mikołajczyk za konsultacje i wszelkie sprawy formalne, w których nam pomogła.

Nie sposób nie wspomnieć o Adamie Wojcieszaku, który z przyczyn osobistych zrezygnował z funkcji Prezesa KTS-W Kalisz. W imieniu wszystkich dziękujemy za 10 letnią działalność w klubie. Przez ten czas odnieśliśmy wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jesteśmy medalistami mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Z malutkiego klubu szachowego, w którym gra garstka osób staliśmy się wiodącym juniorskim klubem w Wielkopolsce oraz liczącym się w krajowym zestawieniu. Z pewnością rolą Adama w tych wszystkich sukcesach była nieoceniona. Po stokroć dzięki! ;)

Maciej Sroczyński
Grudzień 16, 2013, 23:44

Jedna odpowiedź na „“Nowa nazwa, nowy zarząd klubu szachowego w Kaliszu””

  1. Krzysztof Sobiech pisze:

    Tytuł “Prezes” Pan Adam i tak ma dożywotni;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy