PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowa strona szachowa Pawła Dudzińskiego

pawel_dudzinskiZ pewnością warto zwrócić uwagę na nową stronę internetową CENTRUM SZACHOWE SKOCZEK, która niedawno debiutowała w sieci. Autorem strony jest Paweł Dudziński, który jest prawdziwym pasjonatem historii szachów. Ma w swoim dorobku kilka napisanych książek, a według mnie najciekawsza z nich to SZACHY WOJENNE WAR CHESS. Zachęcam do zapoznania się z bogatą galerią zdjęć na na stronie Pawła Dudzińskiego, znajdą tam Państwo kilka perełek, nigdzie nie publikowanych. Chociażby zdjęcie szachistów z Kalisza, które użyczył Ryszard Pych. Należy podkreślić, że autor strony od niedawna stał się redaktorem naczelnym MATa – oficjalnego czasopisma polskiego związku szachowego. Polecamy!

Maciej Sroczyński
Styczeń 5, 2016, 21:11

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy