PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy „Mat” 1/2017

mat Ukazał się nowy numer „Mata” oficjalnego czasopisma Polskiego Związku Szachowego. W najnowszym numerze można przeczytać między innymi relacje z MTM Cup – VI Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Rodzinnych w Kaliszu. W dalszej części newsa Paweł Dudziński przedstawia co jeszcze znajduje się w aktualnym numerze …

Szanowni Państwo!

Mecz o mistrzostwo świata skupił na sobie uwagę szachowej publiczności z całego globu. Oprawa i fundusz nagród były godne tego przedsięwzięcia, jednak gra championów budziła wiele wątpliwości. Obaj wybierali zachowawcze warianty, bojąc się podjąć ryzyka. Z drugiej strony, gdy tylko Carlsen postanowił ostrzej powalczyć o pierwsze zwycięstwo, spotkała go za to surowa kara – musiał znieść gorycz porażki. Wcześniej nie wykorzystał kilku swoich szans. O dalszym przebiegu tego pojedynku przeczytacie Państwo w artykule „Król jest tylko jeden!”, wzbogaconym o wspaniałą analizę trzeciej partii meczu, przeprowadzoną przez arcymistrza Jacka Tomczaka, i bezpośrednią relację z miejsca wydarzenia wiceprezesa Polskiego Związku Szachowego Adama Dzwonkowskiego.
W czasach otwartych granic, jak również szerokiego dostępu do zagranicznych stron internetowych i literatury, znajomość języka angielskiego wydaje się być nieodzownym elementem rozwoju szachowego. Stąd wypływa znakomity pomysł Marcina Maciągi, aby stworzyć specjalny słownik angielsko-polski dla szachistów. Publikujemy jego pierwszą część. Polecamy również „Quiz szachisty poligloty” i wywiady z redaktorami Jackiem Pochłopniem i Michałem Rudolfem.
„Szkoła Mata” to poza tradycyjnymi kombinacjami i rubryką mistrzów świata, wykład trenera Jacka Bielczyka, który zafascynował uczestników listopadowego seminarium trenerskiego w Warszawie. Spotkanie uświetnił wtedy swą obecnością wielokrotny mistrz Polski Aleksander Sznapik, główny bohater rzeczonego materiału.
W dziale „Historia” znalazł się kolejny artykuł Wojciecha Bartelskiego, który w przystępny sposób opisuje olimpiady studenckie z udziałem czołowych arcymistrzów i mistrzów minionej epoki. Jubileusz PZSzach podsumowaliśmy publikacją „Olimpijczycy 90-lecia”.
Zamieszczamy ponadto sporo relacji z krajowych imprez, ze szczególnym uwzględnieniem Arcymistrzowskiego Turnieju Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej we Wrocławiu.

redaktor naczelny Paweł Dudziński

2016-08_redakcyjna

Maciej Sroczyński
Styczeń 3, 2017, 15:21

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy