PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy numer czasopisma MAT 5/2015


czasopismo_mat1 Dostępny jest już numer 5/2015 czasopisma szachowego PZSzach MAT.  Znajdziemy w nim między innymi 5-stronicowy wywiad z byłym trenerem kadry Polski mężczyzn, a niegdyś szachista z pierwszej dziesiątki świata, arcymistrzem Michałem Krasenkowem, opowiedział m.in. o swoich obserwacjach życia szachowego w Polsce i na świecie, a także udzielił porad, w jaki sposób najlepiej trenować i rozwijać swoje umiejętności – czy ważny jest debiut, gra środkowa, czy końcówka?! …

O wysoki poziom innych tradycyjnych działów „Mata” zadbali m.in. arcymistrzowie Jacek Tomczak i Kacper Piorun (wkrótce w Ostródzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Solvingu!), mistrz międzynarodowy Daniel Sadzikowski, czy też Maciej Sroczyński ze swymi „dziesięcioma najbardziej szokującymi kombinacjami szachowymi”!

„Mat” dostępny jest w sieci „Empik”, ale jak zawsze zachęcamy do prenumeraty, jako najlepszego sposobu zakupu naszego czasopisma. Cena za roczną prenumeratę (8 regularnie ukazujących się numerów) wynosi 70 zł (+ książka do nauki gry w szachy). Zamówienia należy składać pod adresem e-mail mistrza FIDE Michała Bartla: m.bartel@pzszach.org.pl.

Z szachowym pozdrowieniem!

Redaktor prowadzący czasopisma „Mat” Paweł Dudziński

————

SPIS TREŚCI numeru  w dalszej części newsa …

BICIE W PRZELOCIE
s. 4
POLSKA

s. 5 Jedyny taki turniej
Mateusz Bartel

s. 6-7 Mistrzostwa Polski
w Szachach Błyskawicznych
w Lublinie
Wojciech Krzyżanowski

s. 8-12 WYWIAD:
Dżentelmenom nie wierzy się
na słowo!
Michał Krasenkow

LITERATURA
s. 13-16 Vladimir
Nabokov: „poezja szachów”
i problemistyka literatury
Maciej Mrozik

SZACHY W SZKOLE
s. 17 Wars i Sawa zagrali
w szachy

Anna Harazińska
s. 18-20 Pod Wysokim
Patronatem Parlamentu
Europejskiego (m.in. wywiad
z Zurabem Azmajparaszwilim)
Paweł Dudziński

s.21 Trening szachowy
w Internecie
Paweł Dudziński

s. 21 Gra w pieniążek
Ewa Przeździecka

s. 22-23 Szachy Świata
Andrzej Czochra

s. 24 „Maty w szkole”
– materiały dydaktyczne
Paweł Dudziński

PSYCHOLOGIA
s. 25 Znaczenie emocji
w szachach
Leszek Badurowicz

PUBLICYSTYKA
s. 26-27 Przy kawie
o szachach
Rafał Rębilas

KRZYŻÓWKA
s. 27
Piotr Kaim

SZKOŁA MATA
s. 28 Kombinacje
Adam Bukojemski

s. 29 Rozwiązuj z mistrzami
świata!
Kacper Piorun

s. 30-32 Siła złego na jednego
Jacek Tomczak

s. 33 Król w sosie curry
Daniel Sadzikowski

s. 34-35 10 szokujących
kombinacji szachowych
Maciej Sroczyński

s. 38 Rozwiązania kombinacji
KRONIKA, KOMUNIKATY
I KORESPONDENCJE

Maciej Sroczyński
Sierpień 5, 2015, 13:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy