PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy numer czasopisma Mat


2016-02 okładka I Już wkrótce do nabycia nowy numer czasopisma Mat Polskiego Związku Szachowego. W szczególności warto zwrócić uwagę na bohatera okładki tego numeru. Jest nim 19-letni Komil Khomidov, w młodości szachista z dużymi sukcesami na arenie mistrzostw Polski oraz międzynarodowej. Obecnie raper, który w mistrzowski sposób włada słowem. Jeżeli ktoś lubi taki styl muzyczny, to z pewnością niektóre utwory zapadną w pamięć. W dalszej części newsa, kilka utworów Komila. Polecam!

W aktualnym numerze znajdą Państwo dwa moje opracowania. Pierwszy artykuł „I mistrz świata się pomyli” w którym pokazuje kuriozalne błędy mistrzów świata, arcymistrzów, legend szachowych. Drugi dydaktyczny zawiera 15 matów w 1 ruchu, wszystkie pochodzą z książki „Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa”. Miłej lektury!

Maciej Sroczyński
Marzec 14, 2016, 09:45

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy