PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy numer Mata 4/2016

Okładka Już wkrótce w kioskach i sklepach ukaże się nowy numer 4/2016 czasopisma Mat – Polskiego Związku Szachowego. Z uwagi na zbliżające się wakacje napisałem artykuł „Poradnik szachisty-turysty. Czyli tanie zwiedzanie z szachami w tle”. Znajdą w nim Państwo wiele praktycznych porad, które pomogą samemu zorganizować wymarzony wakacyjny wyjazd za granicę. Dziś natrafiłem na ciekawy wpis, który może być uzupełnieniem mojego artykułu: „Najpopularniejsze kierunki Polaków w 2016 roku„.

Oprócz tego w czasopiśmie Mat znajdziecie, kolejną porcję „Matów w szkole” również mojego autorstwa. A także …

„Czytelnikom o ambicjach zawodniczych polecam nasze stałe działy: „Z teki Kolegium Trenerów”, „Rozwiązuj z mistrzami świata” i „Kombinacje” wybrane przez Adama Bukojemskiego. Z pewnością na „bezwładność neuronów” nie pozwoli lektura opowiadania „Turniej”, które zwyciężyło w naszym konkursie literackim z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego. Jest to intrygująca i zapadająca w pamięć historia zawodów rozgrywanych w czasie II wojny światowej; z udziałem Polaków, Żydów oraz Niemców. Choć w realiach ideologii nazistowskiej nigdy nie mogłoby dojść do podobnej imprezy, to niniejsze opowiadanie zawiera w sobie wszelkie cechy prawdopodobieństwa. Należy przy tym pamiętać, iż zadaniem prozy nie jest powielanie literatury faktu, tylko próba zgłębienia kondycji egzystencjalnej człowieka, i dotyczy to również prozy „historycznej”. A na tę kondycję składają się pragnienia, lęki, frustracje, emocje, myśli, plany, doświadczenia itp. – wszystko, co stanowi część ludzkiej psyche. Redaktor naczelny Paweł Dudziński”

Prenumerata – http://pzszach.pl/czasopismo-szachowe-mat/

Maciej Sroczyński
Czerwiec 15, 2016, 08:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy