PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy numer MATa 6/2016

2016-06 Szanowni Czytelnicy!

Za nami 42. Olimpiada Szachowa w Baku. Osiągnięcia reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn określić można mianem sukcesu. Waleczne Polki zostały bowiem wicemistrzyniami świata, zaś Polacy – choć nie bez trudności – wyrównali najlepsze powojenne osiągnięcie naszych szachistów, zajmując 7. miejsce. O tych występach przeczytać jednak będzie można szerzej dopiero w kolejnym „Macie”.
Doskonale radzą sobie także Biało-Czerwoni w solvingu, bijąc rekordy pod względem liczby zdobytych tytułów championów globu i zapisując się złotymi zgłoskami w historii tej pokrewnej dla tradycyjnej gry dyscypliny szachowej. Kacper Piorun po raz czwarty został indywidualnym mistrzem świata, a „dominatorzy” wywalczyli drużynowo ósmy już z rzędu tytuł! Osiągnięcia te zrelacjonował Czytelnikom „Mata” sam arcymistrz Kacper Piorun.
Jan Przewoźnik to indywidualny mistrz Polski z 1979 roku. Na gruncie zawodowym zajmuje się psychologią, a w 2014 r. obronił pracę doktorską pt. „Strategie myślenia w złożonych sytuacjach gry w szachy”. Jego badania stanowią nieocenione źródło wiedzy dla trenerów i nauczycieli. Tym razem dokonał on analizy pomiaru dydaktycznego w szachach.
W dziale „Szachy w Szkole” swój nowatorski podręcznik dla dzieci prezentuje z kolei Marcin Korzekwa, a Maciej Sroczyński zaserwował kolejną porcję matów dla uczniów.
„Szkoła Mata” to „arcymistrzowskie” artykuły Michała Krasenkowa, Jacka Tomczaka i Daniela Sadzikowskiego, a także kombinacje „starych mistrzów” zebrane przez Adama Bukojemskiego.
Polecam również lekturę bieżących wydarzeń zamieszczonych w „Kronice” czy w relacji z MPJ BiS w Koszalinie. Ciekawe nadto dla Czytelników będą z pewnością nasze wywiady (m.in. z Andrzejem Modzelanem), jak też „Jeden rodzaj” młodego autora Marcina Chmiela – laureata konkursu PZSzach i „Mata” na najlepszy utwór literacki.
Polskie szachy idą (a może już biegną!?) do przodu, o czym świadczą ostatnie sukcesy. Nauka prowadzona w setkach polskich szkół upowszechnia je. Bogata historia pozwala z dumą patrzyć w przeszłość, a obecny stan rzeczy z nadzieją spoglądać w przyszłość… Oby tylko te pozytywy zostały dostrzeżone i należycie docenione w mediach, w społeczeństwie i we władzach – tak centralnych, jak i lokalnych!

Redaktor naczelny Paweł Dudziński

Maciej Sroczyński
Październik 3, 2016, 20:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy