PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy numer Mata 7/2016


2016-07Szanowni Czytelnicy!  Numer „Mata”, który trzymają Państwo w rękach, śmiało określić można mianem specjalnego – olimpijskiego. Jednocześnie nie przypominam sobie sytuacji, aby w polskim czasopiśmie szachowym wśród autorów było tak wielu aktualnych reprezentantów Polski; arcymistrzów i arcymistrzyń. Dla „Mata” komentują bowiem „sreberka” z Baku: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Klaudia Kulon i Mariola Woźniak, a także: najlepszy polski szachista Radosław Wojtaszek, Mateusz Bartel, Dariusz Świercz (zwycięzca Millionaire Chess), Bartosz Soćko, mistrzowie świata w solvingu – Aleksander Miśta i Piotr Murdzia – czy też wielokrotny mistrz Polski Włodzimierz Schmidt. W wywiadach Czytelnik zapozna się z karierą rewelacyjnej na olimpiadzie, ledwie 18-letniej Marioli Woźniak. Mariola zdobi okładkę „Mata”, jednak docenione zostały wszystkie reprezentantki, które znalazły się na naszym plakacie. Plakat ten winien zawisnąć na ścianie każdego szanującego się i wiernego kibica szachowego w kraju, względnie na ścianach sal klubowych – jako przykład tego, iż sumienna praca młodych ludzi może zaowocować prawdziwym triumfem, a w sportowej walce można pokonać nawet murowanych faworytów. Rozmawialiśmy ponadto z byłym trenerem kadry, a obecnie przewodniczącym Kolegium Trenerów PZSzach Jackiem Bielczykiem. Mistrz międzynarodowy Bielczyk to nie tylko osoba zasłużona dla polskich szachów, ale także żywa skarbnica wiedzy i dykteryjek szachowych. Cieszy więc, że zdecydował się zaprezentować nam choć próbkę swych wspomnień (patrz: artykuł Przeznaczenie lub żarty Caissy). W zgodnej opinii komentatorów Polki na Olimpiadzie Szachowej w Baku osiągnęły największy po wojnie sukces. Sukces ten dostrzeżony został nawet przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, który zaprosił szachistki na spotkanie z medalistami olimpijskimi. Prezydencki minister Andrzej Dera to „nasz człowiek” w otoczeniu głowy państwa. Również on zgodził się na wywiad dla „Mata”. Rozmowę przeprowadziliśmy podczas Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w Pałacu Bagatela w Czekanowie. Krótko potem Andrzej Dera przemawiał i grał w szachy na 20-leciu Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Relacjonujemy także te dwie imprezy. Dział „Polska” uzupełniają relacje z Sygnity Ekstraligi, X Kongresu Zukertorta we Wrocławiu i Memoriału Jana Gietki w Rudniku nad Sanem.

Redaktor naczelny Paweł Dudziński

  • W najnowszym numerze mata relacja z DGCS Open Mistrzostw Polski Przedsiębiorców

 

Maciej Sroczyński
Listopad 2, 2016, 22:42

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy