PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy rekord punktowy KTS-W Kalisz i trzecie miejsce w Wielkopolsce!

Klub szachowy KTS-W Kalisz poprawił zeszłoroczny dorobek punktowy we współzawodnictwie sportowym i tym samym został trzecim juniorskim klubem w Wielkopolsce. 28 punktów zdobyte w 2013 roku we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży to również nasz rekord punktowy. Rok wcześniej mieliśmy 25 punktów.

Na sukces złożyły się udane turnieje:  Macieja Adamczewskiego, Filipa Janiszewskiego, Anny Sokołowskiej, Joanny Dixa, Oskara Dixa, Weroniki Wawrzyniak, Bartosza Matuszewskiego, Miłosza Matłoki, Szymona Skurniaka. Zawodnicy KTS-W Kalisz punktowali na Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych, szybkich, błyskawicznych oraz Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików. Dziękujemy!

Tak jak w zeszłym roku, najlepiej punktującym klubem był UMKS Na Pięterku Poznań (52 pkt.). UKS Smecz Konin zdobył 30 pkt., KTS-W Kalisz – 28, UKS KSM Tęcza Kościan – 24, MMKS Wieniawa Leszno – 22.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 29, 2013, 22:09

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy