PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowy – stary regulamin klasyfikacyjny PZSzach

Tagi:

Widać, że działacze PZSzach wzięli sobie liczne słowa krytyki odnośnie sposobu zdobywania norm na wyższe kategorie. Dyskusje na ten temat prowadziliśmy niedawno w artykule „Rankingi nie grają. Bez rankingu jednak nie zagrasz”. Po dwóch miesiącach działania regulaminu pojawiła się następująca informacja na stronie PZSzach.

Szanowni Państwo,

Publikujemy nowy Regulamin Klasyfikacyjny, który będzie obowiązywał od 1 marca 2014 roku. Z tym dniem traci ważność obecny regulamin, ale wszystkie turnieje, które rozpoczną się w okresie obowiązywania obecnego regulaminu, będą klasyfikowane zgodnie z obecnymi zasadami.

Obecny regulamin, uchwalony przez Zarząd pod koniec ubiegłego roku, był przedmiotem krytyki i dlatego też zdecydowaliśmy się, po dwóch miesiącach jego obowiązywania, dokonać zmian i uchwalić nowy regulamin. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy w zakresie nadawania kategorii szachowych i tytułów powinny być stabilne, ale mamy nadzieję, że dokonane zmiany zostaną przyjęte ze zrozumieniem.

Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w pracach nad oboma wersjami regulaminu i jednocześnie przepraszam za zamieszanie spowodowane tą dwukrotną zmianą. Dołożymy starań, aby pod koniec lutego pojawiła się nowa wersja programu Chess Arbiter, dostosowana już do nowego regulaminu.

Z szachowym pozdrowieniem

Tomasz Delega, Prezes PZSzach

 

Zagłębiając się w ten dokument, widać że zmiany są kosmetyczne. Niby minimalna liczba partii na I kategorie szachową i KM to 9. Jednak poniżej widzimy zapisek, że normy na kategorie centralne można spełniać w turniejach 5 rundowych. W zasadzie tego dotyczyła całą fala krytyki, która przelała się przez Internet. Czy w takim razie mamy do czynienia z nowym-starym regulaminem klasyfikacyjny?!

 

Maciej Sroczyński
Luty 16, 2014, 20:54

Jedna odpowiedź do “Nowy – stary regulamin klasyfikacyjny PZSzach”

  1. Konrad napisał(a):

    A ja myślałem, że takie cyrki to tylko w PZPN, a jednak i w środowisku szachowym jaja jak berety

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy