PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – medale rozdane

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach umysłowych. Reprezentanci KTS-W Kalisz walczyli dzielnie do końca turnieju. Filip Janiszewski zajął 13 miejsce, Maciej Adamczewski – 16 miejsce, Joanna Dixa 17 miejsce. W każdej z grup startowało 46 zawodników. Dzięki zdobytym miejscom nasz klub wzbogacił się o 8 punktów do współzawodnictwa sportowego.

Mistrzami Polski zostali: C12 Szymon Gumularz (TS Wisła Kraków), C14Mikołaj Tomczak (gratulacje dla  MMKS Wieniawa Leszno!), D12Honorata Kucharska (UKS przy SP 8 Chrzanów) oraz D14 – Marczuk Anna (KKSz Kraków).

W kontekście medali szkoda szans jakich nie wykorzystali Filip i Maciej. Mogli się włączyć do walki o podium. Szczególnie Filipowi śnić będzie się powyższa pozycja z ostatniej rundy grana z Szymonem Walterem (UKS 21 Podlesie Katowice). Po bardzo dobrej grze, w wygranej pozycji poszło przegrywające 35…W:g2. Ruch wieżą na h7 zapewniał wygraną i dałby Filipowi 4 miejsce w Mistrzostwach Polski. Głowa do góry Filip, zagrałeś dobre zawody!

Maciej rozegrał niesamowitą partię z Michałem Wiśniewskim z Rodła Opole – warto ją obejrzeć do samego końca. Podobała mi się też jego wygrana partia z Dawidem Moćkunem, taki agresywny styl gry wybitnie Maciejowi odpowiada.

Joasia przespała środek turnieju, ale obudziła się w końcówce. Wygrywając trzy ostatnie pojedynki, zajęła wysokie 17 miejsce w porównaniu do swojego numeru startowego. Powinna też pojawić się na kolejnej liście rankingowej FIDE.

Kolejne Mistrzostwa Polski będą do zmagania w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbędą się we Warszawie.

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 17, 2013, 22:07

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy