PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ogólnopolska Olimpiada Sportów Umysłowych Suwałki 2015 zakończona. Szymon w finałach 2016!


szymon_skurniak_oskar_dixa

Szymon Skurniak i Oskar Dixa (oboje KTS Kalisz) zakończyli rywalizacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportów Umysłowych Suwałki 2015.

Wynik naszych reprezentantów oceniam bardzo pozytywnie. Nie należeli do faworytów i dzielnie walczyli przez całe zawody. Mimo, że mieli razem aż 9 remisów (Szymon – 4, Oskar – 5), to ich partie były pełne napięć i zwrotów akcji. Praktycznie każdą rundę grali minimum 3 godziny.

Po początkowych kryzysie i porażkach w dwóch pierwszych rundach można było się obawiać o postawę Oskara. Najbardziej żal partii z pierwszej rundy z Mistrzem Polski Pawłem Teclafem (KKS Ormuzd Kartuzy), w której można było pokusić się o bardzo dobry wynik. Oskar na szczęście pozbierał się i w ostatnich 7 rundach nie zaznał ani razu goryczy porażki (2 wygrane i 5 remisów). Ostatecznie zajął 26 miejsce w stawce 46 zawodników. Przełamał się i wielu partiach pokazał, że potrafi też skutecznie atakować.

Szymon w grupie C12 był zawodnikiem młodszym z rocznika. Z pewnością miał trudniejsze zadanie niż w MP do lat 10 w 2014 roku w Jastrzębiej Górze. Rozkręcał się z rundy na rundę, a ważną partią z psychologicznego punktu widzenia było pokonanie Jonasza Bauma (UKS Czternastka Warszawa) reprezentanta Polski z Mistrzostw Europy Batumi 2014. Cztery ostatnie rundy były bardzo wymagające, a rywale wysokich miejsc listy startowej. W ostatniej partii grał o pierwszą dziesiątkę z Krzysztofem Kabacińskim (GKSz Solny Grzybowo). Po niezwykle interesującej partii zawodnicy zremisowali. Tym samym Szymon zajął ostatecznie 14 miejsce w Polsce. W roczniku 2004 Szymon Skurniak uplasował się na III miejscu, co daje mu grę w Mistrzostwach Polski 2016 bez eliminacji. Szymon jest drugiem finalistą z klubu KTS Kalisz na Mistrzostwa Polski 2016, wcześniej awans z rocznika zapewniła sobie Ewa Barwińska.

Mistrzami Polski zostali C12- Pawłeł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy), C14- Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok), D12 – Magdalena Harazińska (KMKSz Victoria Kielce) z kompletem 9 zwycięstw!, D14 – Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń).

Najwyższe miejsca z Wielkopolski zajęli Marta Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno), Marika Kostecka (KSz Lech WSUS Poznań), Mikołaj Nowak (UKS Polan Poznań) – wszyscy 6 miejsce oraz Krzysztof Raczyński (UKS Polan Poznań) – 7 miejsce.

Gratulacje dla  zawodników!

Maciej Sroczyński
Kwiecień 16, 2015, 12:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy