PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ogólnopolski Feryjny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zakończony

W dniach 8-9 lutego 2014 r. rozegraliśmy Ogólnopolski Feryjny Turniej Szachowy O Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Na starcie stanęło blisko 50 zawodników z Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Nowych Skalmierzyc, Pokoju, Dąbrówki Dolnej oraz oczywiście Kalisza. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe. Zawody szachowe wpisały się w czas feryjnych imprez sportowych na terenie Kalisza. Turniej finansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2014 rok.

Dwudniowe zmagania wyłoniły najlepszych zawodników …

W grupie A triumfował Szymon Skurniak (KTS Kalisz – 10 lat) przed Kacper Śnieżkiem (JKSz-W Jarocin – 13 lat) i Oskarem Dixa (KTS Kalisz – 11 lat). Najlepszą dziewczyną okazała się Joanna Dixa (KTS Kalisz – 13lat). Z kolei w grupie B wygrała Weronika Wawrzyniak (10 lat), drugie miejsce Krzysztof Jarczewski (9 lat), trzeci Kacper Goliński (12 lat, wszyscy KTS Kalisz).

Zawody umożliwiały zdobycie norm na wyższe kategorie szachowe. Udało się to, aż 10 zawodnikom, (2 normy na II kat. szachową, 3 normy na III kat. szachową, 1 norma na IV kat. szachową i 4 normy na V kat. szachową.)

Na ceremonii rozpoczęcia i zakończenia zawodów obecny był wiceprezydent miasta Kalisza Dariusz Grodziński. Obowiązki sędziego głównego zawodów sprawowała Malwina Olenderek. Organizacją zawodów zajął się zarząd KTS Kalisz: Magdalena Kołodziejska-Skurniak, Marlena Wawrzyniak i Agnieszka Dixa. Tradycyjnie pomagał Adam Wojcieszak. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane w naszym mieście.

Grupa A – ranking 1600 oraz ELO
1. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
2. Kacper Śnieżek (JKSz-W Jarocin)
3. Oskar Dixa (KTS Kalisz)
4. Wiktor Dixa (KTS Kalisz)
5. Michał Grzegorski (KTS Kalisz)
6. Joanna Dixa (KTS Kalisz)

Grupa B – ranking 1000-1400
1. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)
3. Kacper Golińsk (KTS Kalisz)
4. Krzysztof Szmaja (KTS Kalisz)
5. Miłosz Ptaszek (St Pokój OPP w Pokój)
6. Anna Krzyżosiak (KS AZS Politechnika Wrocław)

Maciej Sroczyński
Luty 10, 2014, 00:14

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy