PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Olimpiada Młodzieży Sypniewo 2018 zakończona


Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży Sypniewo (Wielkopolska) 2018 zakończona. Mistrzami Polski zostali Lena Mróz (SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza), Jakub Chyży (LKSz GCKiP Czarna), Emilia Dyląg (KKSz Kraków) i Maciej Czopor (KSz Polonia Wrocław) gratuluję wszystkim zwycięzcom. Ostatnia runda nie była łaskawa dla szachistów KTS Kalisz i niestety nikomu nie udało się utrzymać miejsca w pierwszej dziesiątce. Dziękuję wszystkim zawodnikom KTS Kalisz za ambitną postawę. Zagraliście wiele ciekawych i bezkompromisowych partii…

KTS Kalisz reprezentowali:

 • Ewa Barwińska (D12) 5/9 – 15 miejsce
 • Zuzanna Jędrzejewska (D12) 5/9 – 16 miejsce
 • Paweł Jędraszek (C12) 5/9 – 20 miejsce
 • Karol Wawrzyniak (C12) 3,5/9 – 39 miejsce
 • Weronika Wawrzyniak (D14) 4,5/9 – 23 miejsce
 • Diana Franek (D14) 2,5/9 – 49 miejsce
 • Szymon Skurniak (C14) 4,5/9 – 25 miejsce
 • Tymon Ochędzan (C14) 4/9 – 33 miejsce

Gratulacje za 5 miejsce w C12 dla Janka Klimkowskiego – najlepszego Wielkopolanina (UKS Smecz) i trenera Kamila Szadkowskiego.

Warto też wspomnieć dwa słowa o organizacji zawodów. Uważam, że była to najlepiej zorganizowana Olimpiada Szachowa, na jakiej miałem okazje być trenerem.Tradycyjnie jak na każdej Olimpiadzie przed zawodami było dużo zamieszczania dotyczącego zakwaterowania. Takie uroki tych zawodów, które są dofinansowane przez ministerstwo.

 • Kluczem do sukcesy na takich zawodach jest miejsce gry.
  Wielkopolsce udało się znaleźć ośrodek, w którym noclegi miało zapewnione większość zawodników, trenerów i rodziców. Ośrodek posiadał również przestronną salę gry, czyli wszystko to co najważniejsze znajdowało się w jednym miejscu.
 • Niesamowicie ważnym aspektem są dodatkowe sportowe atrakcje dla zawodników. Po wielogodzinnych pojedynkach dzieciaki muszą mieć możliwość odreagowania. W Sypniewie do dyspozycji uczestników Olimpiady były: korty tenisowe, boisko do siatkówki, do piłki nożnej, bilard, piłkarzyki, stoły do ping-ponga oraz basen. Wszystko za darmo!
 • Coś co według mnie przed zawodami miało być minusem stało się atutem. Sypniewo to jednak wieś, w której nie znajdziemy wielu rozrywek. Na koniec zawodów mogę stwierdzić, że takie usytuowanie turnieju pozwalało zawodnikom skupić się na samych zawodach. W końcu przyjechali na Mistrzostwa Polski, a nie na wycieczkę turystyczną Szczerze mówiąc na dodatkowe aktywności i tak czasu nie było za wiele.
 • Do przemyślanie według mnie jest układ dwóch podwójnych rund. Dzieciaki szczególnie w 7 rundzie były wykończone. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest jest jedna podwójna runda i wydłużenie zawodów o jeden dzień.
 • Gratulacje dla Prezesów Andrzeja Ciesińskiego i Szymona Pieczewskiego, zarządu WZSzach oraz sztabu sędziowskiego, którzy wykonali tytaniczną pracę, żeby zawody w ogóle doszły do skutku.

 

 

 

 

 

Maciej Sroczyński
Maj 6, 2018, 11:28

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy