PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Olimpiada Sportów Umysłowych 2012 w Solinie – ostatnia runda


 • Olimpiada Sportów Umysłowych Solina 2012
 • C12 (grupa Filipa)
 • C14
 • D12
 • D14 (grupa Ani)

  W dniu dzisiejszym Ania Sokołowska (KTS-W Kalisz) wygrała swoją 8 rundę, a Filip Janiszewski (KTS-W Kalisz) zremisował. Oboje rozegrali bardzo ładne partie. Ania obecnie zajmuje 11 miejsce i w jutrzejszej ostatniej rundzie zagra z Pauliną Kopicą (Rodło Opole). Filip na razie 10 miejsce, jutro powalczy o wyższą lokatę z Bartoszem Wyczlingiem (UKS SP11 Skoczek Tczew). Partię naszych zawodników będzie można oglądać jutro rano na żywo podczas transmisji internetowej. Trzymamy kciuki!

  Jutro też rozstrzygnie się końcowy podział medali Olimpiady Sportów Umysłowych (Mistrzostw Polski) do lat 12 i 14. Do 12 lat prowadzą Kamil Kozioł (MKSz Rybnik) oraz (GKSz Solny Grzybowo). Do 14 lat – Radosław Gajek (UKS Rotmistrz Grudziądz) oraz Mariola Woźniak (KKSz Kraków).

  Blisko medalu są Wielkopolanie Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin) oraz Dawid Niekraś (UKS KSM Tęcza Kościan).

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 20, 2012, 14:06

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy