PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Olimpiada Sportów Umysłowych 2012 w Solinie – zakończona


 • Olimpiada Sportów Umysłowych Solina 2012
 • C12 (grupa Filipa)
 • C14
 • D12
 • D14 (grupa Ani)

  Niestety ostatnia runda Olimpiady Sportów Umysłowych nie była szczęśliwa dla Ani Sokołowskiej i Filipa Janiszewskiego (KTS-W Kalisz). Oboje przegrali ostatnią 9 rundą i zajęli ostatecznie 16 miejsca w grupach D14 i C12. Na pewno sami zawodnicy oczekiwali znacznie więcej po swoim występie. Nie mniej jednak brawa za walkę, było kilka wartościowych zwycięstw i partii. Będzie to cenny materiał do analizy.

  Odżyła Wielkopolska! Bardzo wiele pozytywnego z kolei można powiedzieć tym razem od występie Wielkopolan. Gratulacje za srebrny i brązowy medal w grupie do lat 14 dla Piotrka Śnihura (UKS Smecz Konin) oraz Dawida Niekrasia (UKS KSM Tecza Kościan). W tym drugim przypadku mam podwójną satysfakcje, gdyż Dawida prowadziłem na MP 12 we Wiśle i już wtedy przejawiał duży potencjał do gry na najwyższym poziomie. Wysokie 8 miejsca zajęli również Mikołaj Tomczak i Ania Glapa (oboje MMKS Wieniawa Leszno).

  Mistrzami Polski zostali: Kamil Kozioł (MKSz Rybnik – C12), Radosław Gajek (UKS Rotmistrz Grudziądz – C14), Julia Antolak (GKS Solny Grzybowo – D12) oraz Mariola Woźniak (KKSz Kraków).

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 23, 2012, 14:05

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy