Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Olimpiada szachowa w Tromsoe. Grają Polacy!

W dniach 1-15 sierpnia 2014 roku w Tromso (Norwegia) odbywa się 41. Światowa Olimpiada Szachowa. To najważniejszy i najbardziej prestiżowy drużynowy turniej szachowy na świecie. W grupie kobiet startują 136 drużyny, w grupie mężczyzn 150 drużyny. W drużynie Polski debiutuje młodziutki 16 letni Jan Krzysztof Duda. Dziś z kolei dojdzie do arcyciekawego pojedynku, lider polskich szachów Radosław Wojtaszek zmierzy się z Magnusem Carlsenem (Norwegia) – aktualnym Mistrzem Świata!

Polskę reprezentują:
Drużyna męska: Radosław Wojtaszek, Grzegorz Gajewski, Jan Krzysztof Duda, Mateusz Bartel i Bartosz Soćko (Kapitan). Trenerem drużyny męskiej jest Kamil Mitoń.

Drużyna kobieca: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska-Horowska, Marta Bartel i Klaudia Kulon.
Trenerem i kapitanem drużyny kobiecej będzie Marek Matlak.

Trzymamy kciuki!

Maciej Sroczyński
Sierpień 5, 2014, 10:19

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy