PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Olimpiada Młodzieży w Olecku zakończona


kts_kalisz_szachy_olecko

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych …

KTS Kalisz reprezentowali: Weronika Wawrzyniak (D12), Aleksandra Kubasik (D14), Oskar Dixa (C14), Tymon Ochędzan oraz Szymon Skurniak (oboje C12). Gospodarzem mistrzostw było tym razem województwo warmińsko-mazurskie. Szachiści grali w miejscowości Olecko. W innych miastach województwa rywalizowali szermierze, judocy oraz pozostałe dyscypliny. W sumie startowali juniorzy w 16 dyscyplinach. Opiekę nad zawodnikami sprawowali rodzice oraz dziadkowie. Opiekę trenerską nad Weroniką, Olą, Oskarem i Szymonem sprawował Maciej Sroczyński, nad Tymonem Ochędzanem – Jacek Tomczak.

Najwyższe miejsce z naszych zawodników zajęła Weronika Wawrzyniak, która uplasowała się na 17 miejscu. Najlepsze zyski rankingowe zanotowali Oskar Dixa (+1,77, miejsce 30), Aleksandra Kubasik (+0,57, miejsce 35). Z pewnością na lepszy wynik liczyli Tymon Ochędzan i Szymon Skurniak. Spore znaczenie w ich przypadku miały bolesne porażki w środku turnieju. Tymon miał wygraną pozycje z Gracjanem Grzesikiem (III miejsce w C12). Z kolei Szymon Skurniak podstawił mata w wygranej pozycji z Jakubem Suderem. Po tych porażkach nasi zawodnicy nie grali już do końca zawodów na swoim dobrym równym poziomie. Zawody pokazały jak wiele pracy czeka jeszcze wszystkich naszych juniorów.

Wielkopolska poza małymi wyjątkami wypadła słabo. Niestety coraz bardziej odstajemy na krajowym podwórku względem województwa dolnośląskiego, śląskiego czy mazowieckiego. Gratulacje należą się Mikołajowi Nowakowi (UKS Smecz Konin), który po przebojowej grze wywalczył brąz w grupie C14. Do pierwszej dziesiątki wszedł Sebastian Półtorak (C12) UMKS Na Pięterku Poznań.

Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Oskar Dixa oraz Szymon Skurniak to członkowie Kaliskiej Kadry Młodzika i Juniora klubu szachowego KTS Kalisz.

Medale zdobyli:
D12
1. Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia)
2. Irena Hertlein (ChTS Chorzów
3. Monika Marcińczyk (KSz Maraton Łomża)

C12
1. Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole)
2. Maciej Czopor (KSz Polonia Wrocław)
3. Gracjan Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin)

D14
1. Joanna Święch (LKSz GCKiP Czarna)
2. Patrycja Waszczuk (TS Wisła Kraków)
3. Magdalena Harazińska (KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD)

C14
1. Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy)
2. Jan Pułtorak (UKS Rodło Opole)
3. Mikołaj Nowak (UKS Smecz Konin)

Maciej Sroczyński
Maj 8, 2016, 15:56

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy