PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ostatnie 10 dni zapisów do Festiwalu Szkoły szachowej SzachMistrz

Zostały ostatnie dni zapisów do II Festiwalu Szkoły szachowej SzachMistrz. Turniej odbędzie się 21 kwietnia w Kaliszu. Obecnie mamy ponad 120 zgłoszonych zawodników. Najliczniejsze są grupy przedszkolaków, których zgłosiło się prawie 80. Równie liczna jest kategoria do lat 12, tu też można spodziewać się zaciętej rywalizacji o podium. Najmniejsze zainteresowanie jest grupą OPEN, tyko kilka zgłoszeń.  Można podejrzewać, że najwięcej zgłoszeń napłynie w ostatnim tygodniu zapisów. W grupach do lat 12 i OPEN, które mają otwartą formułę, zapisali się też szachiści z wielu innych klubów Wielkopolski. W grupie przedszkolnej mogą startować jedynie zawodnicy z Kalisza oraz placówek, w których uczy Szkoła szachowa SzachMistrz.

Wszystkich niezdecydowanych zachęcam do wcześniejszych zapisów. Przypominam, że końcowy termin zapisów mija w dniu 17 kwietnia. Kaliscy przedszkolacy, którzy otrzymali ode mnie zaproszenia mieli wyznaczony termin do 8 kwietnia. Aktualne listy startowe można sprawdzić w poniższych linkach:

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 7, 2013, 22:18

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy