PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ostatnie dni zgłoszeń do turnieju szachowego w Pleszewie


Zapraszamy w dniu 18 lutego do Pleszewa na II Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Pleszewa. 15 lutego mija ostatni dzień zgłoszeń do turnieju! Obecnie na listach startowych mamy ponad 90 zawodników. Faworytem grupy OPEN są trzej Mistrzowie FIDE – Petro Golubka z Ukrainy, Piotr Dudziński oraz Oskar Włodarczyk (oboje OTSz Ostrów Wlkp.). W grupie do lat 14 o zwycięstwo powalczą Dawid Niekraś (UKS Tęcza Kościan) i Mikołaj Tomczak (Wieniawa Leszno. Oczywiście liczymy też na naszych zawodników. Grupa do lat 10 będzie niezwykle zacięta, najwyżej rozstawieni są: Marta Tomczak (Wieniawa Leszno), Hubert Niemier (UMKS Na Pięterku Poznań) i Oskar Dixa (KTS-W Kalisz). W grupie przedszkolaków wszystko może się zdarzyć. Wedle mojej oceny mocnymi kandydatami będą: Sebastian Półtorak (Szamotuły), Paweł Kuśnierz (MUKS Śródmieście Wrocław) oraz nasi przedszkolacy, którzy dzielnie walczą w wewnętrznym turnieju o Puchar Szachmistrza.

Turniej szachowy odbędzie się w komfortowych warunkach hali sportowej – Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie, która już wiele razy gościła szachistów, między innymi na Mistrzostwach Wielkopolski Przedszkolaków 2011. Organizatorem zawodów będzie Szkoła szachowa SzachMistrz oraz KTS-W Kalisz. Turniej pod oficjalnym Patronatem Burmistrza Pleszewa – Mariana Adamka.

 • komunikat organizacyjny
 • grupa CD7 (przedszkolacy)wyślij zgłoszenie
 • CD10 wyślij zgłoszenie
 • CD14 wyślij zgłoszenie
 • OPEN wyślij zgłoszenie

  Turniej odbędzie się w czterech grupach. Najmłodsza do przedszkolacy CD7, będziemy grać również do lat 10 i 14. Wprowadziliśmy też grupę OPEN, w której to boje toczyć będą juniorzy wieku od lat 15 do 18 oraz wszyscy dorośli. W każdej z grup grać będziemy systemem szwajcarskim, 6 rund po 30 minut, co umożliwia zdobycie V i IV kategorii szachowej.

  W każdej z grup przewidzieliśmy 6 pucharów (3 najlepszych chłopców i 3 najlepsze dziewczynki). Dodatkowo 6 najlepszych chłopców i dziewczynek z poszczególnych grup otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy przedszkolacy (grupa CD7) zgłoszeni do 15 lutego mają zapewniony medal uczestnictwa oraz dyplom.

  Zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież, doświadczonych zawodników i wszystkich debiutantów, dla których będzie to pierwszy start w zawodach szachowych. Będziemy niezwykle uradowani ze startu każdego rodzica, namówionego do rywalizacji przez swoje dziecko. Dla najmłodszych szachistów przewidzieliśmy też niespodziankę i wizytę niespodziewanego gościa ;)

  Do zobaczenia na turnieju!

 • Maciej Sroczyński
  Luty 15, 2012, 19:55

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy