PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ostatnie dni zgłoszeń do weekendowych turniejów szachowych w Kaliszu


 • Puchar Marszałka woj. Wielkopolskiego i Prezydenta Kalisza (21 kwietnia)
 • CD7zapisz się
 • CD10zapisz się
 • CD13zapisz się
 • CD16zapisz się

  Przypominamy, że zostały ostatnie dni zgłoszeń do Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Kalisza. W tym roku gramy turniej jednodniowy 21 kwietnia, w SP16 Kalisz (ul. Fabryczna 14-16). Termin zaplanowaliśmy dużo wcześniej i niestety w ten weekend wypadły również Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Strefach Centralnej, Zachodniej i Wschodniej, dlatego obsada raczej lokalna. Na turnieju ma pojawić się liczna reprezentacja Ziemowita Złotów, który rozegrał swoje półfinały w ubiegłym tygodniu.

  Kalisz należy do strefy południowej i swoje Półfinały Mistrzostw Wielkopolski rozegra 22 kwietnia (również w SP16 Kalisz). Będzie to bardzo ważny turniej(!), bowiem to pierwszy turniej eliminacyjny z cyklu o Mistrzostwo Polski (kolejne etapy to: Mistrzostwa Województwa, Mistrzostwa Międzywojewódzkie oraz Finały Mistrzostw Polski). Najlepszych sześciu zawodników, awansuje do kolejnego etapy Mistrzostw Wielkopolski, który rozegrany zostanie w czerwcu w Żerkowie.

 • Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Strefa Południowa – Kalisz (22 kwietnia)
 • Regulamin Mistrzostw Wielkopolski
 • CD9zapisz się
 • CD11zapisz się
 • CD13zapisz się
 • CD15zapisz się
 • CD18zapisz się

  Zachęcamy do licznego udziału! Obowiązują zapisy internetowe. Rodzice, którzy chcą pomóc w ustawianiu sali, proszeni są aby być o godzinie 17.00 – 20 kwietnia (piątek) w SP 16 w Kaliszu. Z góry dziękujemy! Zajęcia klubowe w tym dniu będą prowadzone normalnie zgodnie z harmonogramem (godz. 17.00-20.00)

  p.s Przypominamy, że 19 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego Przedszkolaków, na które wybiera się liczna ekipa naszego klubu i szkoły szachowej. Na ten turniej można dokonać zapisów bezpośrednio przed turniejem na sali gry.

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 18, 2012, 14:07

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy