PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego

W miniony weekend miałem przyjemność sędziowania Otwartych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego. Organizatorem turnieju był miejscowy LKS Chrobry Gniezno. Turniej podzielony na trzy grupy: A – do ELO, B 1400-1600 oraz C do 1400. Mistrzostwa rozegrane zostały w komfortowej sali Miejskiego Ośrodka Kultury.

Grupę A zdeklasował – Kamil Kozioł (MKSz Rybnik) – tegoroczny Mistrz Polski w szachach błyskawicznych, szybkich i klasycznych. Wynik 8/9, norma kandydacka oraz ponad 50 punktów do ELO robi wrażenie. Kamil grał odważnie, dobrze liczył warianty i nie bał się ryzyka. Najlepsza partia turnieju to według mnie Adam Dźwikowski (białe) vs Kamil Kozioł (czarne). Białe zostały po debiucie z parą gońców. Następnie poszły na komplikacje, oddały dwie jakości biorąc za to pionki. Na szachownicy pozostał układ H+2G+ 6P vs H+2W+3p. Kamil dzięki taktyce odrobił pionka i kiedy końcówka pewnie zmierzała do remisu (układ G+1P vs W+1P), białe dorobiły hetmana. Obu zawodnikom pozostały sekundy i kiedy czarne miały już gołego króla, a białe hetmana i gońca, nieoczekiwanie powstał pat!. Duże szczęście Kamila, które nie opuściło go już do końca zawodów.

Grupę B wygrał Marek Romański (LKS Chrobry Gniezno), z kolei grupę C – Artur Ullrich (Poznań). W sumie startowało ponad 60 zawodników. Zdjęcia  z turnieju ukażą się wkrótce na stronie LKS Chrobry Gniezno.

 

Maciej Sroczyński
Październik 7, 2012, 22:49

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy