PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Pasje naszych uczniów. Tomek Bażant na Mistrzostwach Świata w windsurfingu

16 letni Tomek Bażant, zawodnik KTSz-W Kalisz znalazł się w składzie drużyny Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał”, która reprezentowała Kalisz w Mistrzostwach Świata w Windsurfingu w klasie Techno 293. Szczegóły w dalszej części newsa …

Na rozgrywane od 27 lipca do 3 sierpnia w Sopocie Mistrzostwa Świata klasy Techno293 Ergo Hestia Cup przyjechało blisko 400 zawodników z 5 kontynentów. Poza licznym gronem polskich reprezentantów do rywalizacji stanęli windsurferzy z tak odległych zakątków świata, jak Singapur, Nowa Zelandia, Peru czy Izrael.

Barwy Kalisza reprezentował w mistrzostwach Tomek Bażant, nasz zdolny szachista, który do Sopotu pojechał w towarzystwie klubowych koleżanek i kolegów: Patrycji Skórzewskiej, Aleksandry Walkowiak, Jakuba Gulczyńskiego, Karola Gulczyńskiego i Michała Jackowskiego. Zawodnicy prowadzeni byli przez Monikę Niewiadomską, I trenera UJKS „Szturwał”

Podczas tygodniowych regat pod patronatem Joanny Muchy, minister sportu kandydaci do tytułu Mistrza Świata walcząc ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi musieli wykazać się nie tylko doskonałą kondycją fizyczną, ale i wytrzymałością psychiczną. Walka o złoto toczyła się w kategoriach do lat 15, 17 i w klasie techno293 Plus.

Mimo, iż kaliscy windsurferzy w czołówce zawodów się nie znaleźli, już sam start był dla nich ogromnym sukcesem, dla niektórych wręcz debiutem w imprezie tej rangi. Jak podkreśla Piotr Gulczyński, komandor Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał”, sopockie regaty stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zacięta rywalizacja trwała przez wszystkie dni zawodów i bez wątpienia była doskonałą okazją do szlifowania formy i nabierania kolejnych sportowych doświadczeń.

Maciej Sroczyński
Sierpień 9, 2013, 09:50

Jedna odpowiedź do “Pasje naszych uczniów. Tomek Bażant na Mistrzostwach Świata w windsurfingu”

  1. JLA pisze:

    Tomek, GRATULACJE!
    Start w takiej imprezie!
    Szcuneczek.
    JLA

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy