PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Patryk Ziąbek wicemistrzem Ostrowa Wielkopolskiego

Zakończyły się Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w szachach klasycznych. Znakomicie spisał się Patryk Ziąbek – reprezentant KTS-W Kalisz, który zajął II miejsce. Popularny „Patryczek” nie przegrał żadnej partii, tylko dwie remisując. Zdobył 8 punktów z 9 gier i uzyskał ranking 2160, co tylko potwierdza jego wysoki progres w ostatnim czasie. Warto również dodać, że rozegrał dwie bardzo dobre partie z Piotrem i Pawłem Dudzińskimi (zawodnikami o 500 punktów wyższymi rankingowo), które zakończyły się zwycięstwem Patryka. Gratulacje i oby tak dalej!. Kolejny ważny sprawdzian Patryczka już w Żerkowie, na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów.

Mistrzem Ostrowa Wielkopolskiego został Piotr Dudziński (OTsz Ostrów Wlkp.), który wyprzedził Patryka lepsza dodatkową punktacją. Trzecie miejsce zajął Paweł Dudziński (OTSz). W grupie juniorów  najlepszy okazał się Nikodem Pabiszczak (Ostrów Wlkp.), czwarte miejsce zajął Tymoteusz Wroczyński (KTS-W Kalisz). Grupę młodzików wygrała Gabriela Pieczewska (OTSz), a grupę dzieci Krzysztof Piec (OTSz). Najlepszym seniorem powyżej 60 roku życia został Jerzy Olszewski.

Zakończenie mistrzostw w SP 1 Ostrów Wielkopolski – 29 kwietnia o godzinie 17.15. Po zakończeniu odbędzie się turniej szachów błyskawicznych (informacja).

Maciej Sroczyński
Kwiecień 27, 2013, 09:55

Jedna odpowiedź do “Patryk Ziąbek wicemistrzem Ostrowa Wielkopolskiego”

  1. Łukasz napisał(a):

    Szacun, ziomek! Zawsze wiedziałem że będą z ciebie ludzie

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy